Around The Blues - chorzowski zespół, który powstał w 2005 roku i od tego czasu nieprzerwanie koncertuje w kraju i za granicą. Zespół wystąpił na większości polskich festiwali bluesowych (m.in. Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluestracje, Blues Nad Odrą, Jimiway, Blues Alive, Lauba Pełno Bluesa etc.). Wokalistka Joanna Kaniewska (Mrozek) została wybrana Bluesową wokalistką Roku 2010 w plebiscycie Blues Top kwartalnika Twój Blues. Zespół wydał trzy studyjne płyty (Around The Blues, Future Memories, The Girl In The Green Car). Zespół wykonuje autorską muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Skład zespołu: Joanna Kaniewska - voc., Przemek Kaniewski - git., Bronek Lewandowski - git., Michał Gondek - bas, Rafał Waniek - perkusja.
Piotr Bułas & Garage Folks to zespół, który przenosi tradycje amerykańskiego bluegrassu na polską scenę muzyczną, łącząc je z naszym rodzimym duchem i pasją. Dla tych, którzy słowo "bluegrass" słyszą po raz pierwszy, jest to gatunek, który narodził się w USA w latach czterdziestych, zainspirowany muzyką Appalachów, bluesem, jazzem, szkockimi i irlandzkimi melodiami tanecznymi oraz folklorem afroamerykańskim. Charakteryzują go wykorzystanie akustycznych instrumentów strunowych, szybkie tempa, wielogłosowy śpiew oraz żywiołowe improwizacje. Piotr Bułas, lider zespołu, to nie tylko zdolny muzyk, ale także rzemieślnik, który z pasją własnoręcznie tworzy banja, mandoliny i gitary. To w jego garażu, wśród instrumentów, narodziła się idea zespołu, który przyjął prostą, acz oryginalna nazwę (w wolnym tłumaczeniu) "Goście z Garażu" i od tamtej pory zdobywa serca fanów muzyki źródeł, bluegrass i country. Piotr Bułas & Garage Folks to prawdziwy skarb na polskiej scenie bluegrass i country. Ich żywiołowe występy, oryginalne interpretacje utworów oraz niezapomniane harmonie wokalne sprawiają, że każdy koncert to niezapomniane święto muzyki. W skład zespołu wchodzą: - Piotr Bułas (banjo) - Rafał Jabłoński (gitara, śpiew) - Weronika Plutecka (skrzypce) - Marcin Żebrowski (mandolina) - Paweł Dubaniewicz (gitara) - Edward Górecki (kontrabas)
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa to również najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 40 lat, bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją.
Na imponujący dorobek artystyczny grupy składa się 28 wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD).
Cztery z nich osiągnęły status „Złotej Płyty”. Są wśród nich też płyty nagrane z wybitnymi artystami takimi jak Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak. Prestiżowa wytwórnia WARNER wydała przed pięciu laty podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w prestiżowej serii „Złota kolekcja”.
Najnowsza płyta zespołu zatytułowana „ Amazonia” zdobyła miano Płyty Roku w plebiscytach; Radio Gra FM – „Toruńskie Gwiazdy 2021” oraz tytuł Płyty Roku w kwartalniku „Twój Blues” w roku 2021.
Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”.
Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Koncertowała również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych na festiwalu „International Blues Challenge” w Memphis.
Grają już od czterdziestu lat... A ciągle promienieją energią i radością z grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.
Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna
Witold Jąkalski – slide guitar
Wiesław Kryszewski – gitara elektryczna
Piotr Dąbrowski – gitara basowa
Kamil Długoborski - perkusja
Poczuj klimat koncertów Eda Sheerana i kup bilety na występy Wojtka Kiełbasy w Gdyni! Nie zabraknie starszych kawałków jak "Lego House" czy "The A Team", ale fani nowszych płyt na pewno również usłyszą swoje ulubione przeboje
To będzie nietypowy, choć pełen atrakcji wieczór, 18 grudnia o godzinie 19. Nietypowy, bo jego integralną częścią będą historie opowiadane przez Stanisława Danielewicza, który promuje swoją nową książkę"Big-beatowy atak. Lata 60 w Trójmieście". Książka będzie - dla chętnych - do nabycia na miejscu, a po zakończeniu koncertu autor będzie wpisywał dedykacje. Natomiast dźwięki, które wypełnią koncert, to muzyka przeniesiona z lat 60. XX wieku cudownym dotknięciem różdżki - bo wykonywana przez muzyków, którzy właśnie w najlepszych latach trójmiejskiego big-beatu grali w zespołach, dobrze zapisanych w historii i pamięci bywalców Non-Stopu i dziesiątek trójmiejskich klubów. Basista Lech Gackowski był muzykiem znaczących trójmiejskich formacji: Złote Struny, Czarne Golfy, Pię Linii, Perpetuum Mobile. Perkusista (w latach 60. także gitarzysta) Maciej Stefanów był m.in. członkiem Błękitnych, Żaków i Tria im. Ramseya Lewisa. Keyboardzista Tadeusz Głuchowski grał m.in. w "Żaku" z zespołem Sekwens, zaś gitarzysta Marek Walasek grywał w zespołach estradowych, by po latach utworzyć formację "Piąte Piętro", współpracując też z MGR (Muzyczną Grupą Rekonstrukcyjną). Ów skład uzupełni gość specjalny - Ryszard Podgórski, trębacz jednego z najciekawszych zespołów jazzu tradycyjnego lat 60. - gdańskiego Flamingo. Podgórski w 1967 rok dał się porwać big-beatowej fali i dołączył do zespołu Akwarele Niemena. To jego trąbkowej solówki słuchamy, gdy rozbrzmiewają dźwięki przeboju "Pod papugami" w interpretacji Niemena. Stanisław Danielewicz, obecnie wykładowca Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku, będzie uzupełniał dźwięki muzyki opowieściami o wydarzeniach, które zapisały się w historii trójmiejskiego big-beatu, choć spora część z nich była zapomniana lub do dziś pozostawała nieznana. Dowiemy się, kiedy naprawdę rozpoczął się "big-beatowy atak", jaki był związek Krzysztofa Komedy i jego muzyków z rock and rollem, jak Franciszek Walicki zemścił się na Czerwono-Czarnych, dlaczego Czerwone Gitary w 1965 roku miały prawo być nazywane "polskimi Beatlesami", dlaczego ojciec wokalisty Michaja Burano chciał kupić Polskie Radio, jak zakończył się niespodzianie koncert Niemena i Akwareli w Non-Stopie w 1967 roku.
PUHOVSKY - śpiew, gitara Dobro, gitara akustyczna, slide, loops (znany wcześniej jako Romek Puchowski) - wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, Dj. Nieokiełznany improwizator. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to indie folk, Delta blues, alternatywa. Od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit, autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy siedem pozycji (2023). Aktualnie pracuje nad kolejnym solowym albumem, którego roboczy tytuł brzmi "Gwary i zauły". Koncert, na którym PUHOVSKY prezentuje mix autorskich, polsko & anglojęzycznych piosenek, zarówno z albumów swojej alternatywnej formacji Von Zeit, jak i solowych, minimalistycznych wydawnictw Simply czy Free. Są tu też frywolne interpretacje klasycznych pieśni z Delty oraz utwory z premierowej, indie-folkowej płyty Żywioły lasu, nagranej przez artystę z Kaszubskim Zespołem Pieśni i Tańca "Przodkowianie". PUHOVSKY to oryginalny songwriter, mistrz gitary i koncertowy storyteller, wulkan muzycznej energii i żywioł scenicznej improwizacji. "PUHOVSKY wprowadza klimat szamański, mistyczny, przestrzenny. Pustynię albo buszmeński krąg zaczarowanych dźwięków, bijących tętnem natury."
Szczegóły
Sylwester 2023 - Szalone lata 80' & 90'
2023-12-31 20:00
BILETY DOSTĘPNE W KLUBIE
Szalona impreza z muzyką lat 80' & 90'
DJ - Maciej Łyszkiewicz ( No Limits, Łyczacza, Iza&Latynoscy Brothers, The Q)
Stroje w stylu lat 80-tych i 90-tych mile widziane.
MENU Sylwester 2023 r
Na zimno
Patery z wędlinami podane z marynowaną dynią i śliwką
Galantyna z kurczaka z warzywami w kokilkach
Sałatka śledziowa z ogórkiem, jabłkiem i cebulką w oliwie
Karkówka pieczona w ziołach, szpikowana czosnkiem z sosem miętowym
Wykwintne koreczki z suszonych śliwek zapiekane z bekonem
Rożki z ciasta francuskiego z fetą
Rolada szpinakowa z łososiem wędzonym
Babeczki z pasta serowa i łososiem
Jajka podane pod pierzynka z zielonego groszku z kaparami z sosem jogurtowym
Sałatka grecka
Cobb salat – mix salat ,pomidory, kurczak grillowany, awocado, jajka, ser, bekon pieczony
Sałatka z makaronem – papryka, szynka, ogórek świeży ogórek, sos majonezowy
Półmiski z warzywami w towarzystwie serów
Szaszłyczki z kurczaka i melona
Patery z owocami świata
Ciasta noworoczne własnego wypieku
Na ciepło
Barszcz z pasztecikiem
Pikantne udka z kurczaka z pieca
Chicken Fingers - panierowane w płatkach kukurydzianych piersi z kurczaka
Lampka szampana o północy.
WSTĘP na IMPREZĘ SYLWESTROWĄ
249PLN od osoby (do 10.12.2023)
299PLN od osoby (po 10.12.2023)
Na barze przygotowane liczne PROMOCJE!
ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA I PRZYJACIELE. To od lat czołowi muzycy polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Grupa podtrzymuje pamięć o śląskich bluesmanach z którymi muzycy przez wiele lat współpracowali. Zapraszamy na pełen energii koncert legendarnych muzyków. Wystąpią: - Leszek Winder (gitara) - Agnieszka Łapka (śpiew) - Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) - Michał Kielak (Wirtuoz harmonijki). - Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) - Max Ziobro (perkusja).
"Ale jedno wiem po latach prawdę musisz znać i Ty zawsze warto być człowiekiem..." śpiewał Rysiek Riedel z zespołem Dżem. Na akordeonie grał wówczas Krzysztof Toczko znany jako Partyzant. W latach 1990-1994 zagrał z grupą ponad 200 koncertów, zagościł na 6 wydawnictwach a co najważniejsze zaczął kreować swoją artystyczną drogę. Większość koncertów zespołu otwierał krótkim występem na swojej gitarze. Wykonywał m.in. utwór Jimiego Hendrixa "Little Wing" używając techniki tappingu oburęcznego zwanej również fortepianową. Styl ten umożliwia prowadzenie dwóch niezależnych linii melodycznych a nawet granie na dwóch gitarach jednocześnie. W 2007 roku Mensinger Custom Shop stworzył dla niego specjalny egzemplarz gitary dwugryfowej, która otworzyła nowe , ogromne możliwości muzyczne i wykonawcze. Choć dalej można go spotkać z zespołem Dżem to jednak główny projekt muzyczny o nazwie pARTyzant tworzy ze swoim synem. Zważywszy, że Mikołaj jest perkusistą kultowego, metalowego zespołu Dragon, jak i udziela się w punkowym Ivo Partizan zaś Krzysztof, jak już napisano, chłonął przez lata muzykę bluesową i rockową można się słusznie spodziewać wybuchowej mieszanki energii i muzycznych stylów. Duet ma na swoim koncie 2 albumy studyjne ( "Guitar Cinema" 2013, "Kenopsja" 2017 ) oraz kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Serbii. Jako pierwszy rockowy zespół wystąpił w kwietniu 2017 roku w prestiżowej Vahdat Hall w stolicy Iranu dwukrotnie ją wyprzedając. Ciekawostką jest fakt, że jeden z klipów duetu ukazujący grę na gitarze ołówkami był emitowany przez stację CNN w programie Dona Lemona. Na repertuar grupy składają się kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu ciekawymi interpretacjami znanych tematów (np.: "Purple Rain", "Zorba", "Hit the road Jack", "Janosik", "Layla" ). Ważnym elementem każdego koncertu jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja, którą ułatwiają więzy krwi ojca i syna. Za dodatkową zachętę może posłużyć rekomendacja Joe Satrianiego oraz ponad 7 milionów odsłon klipów na oficjalnym YouTube artystów. Podczas cyklu koncertów "Kolekcjoner Chwil" zespół zagra kilka premierowych utworów z nadchodzącej, nowej płyty "Elektroniczne maszyny i systemy cyfrowe". Na fanów czeka kilka niespodzianek bo każdy kto zna zespół wie, że pARTyzant lubi zaskakiwać...
Gabriel Guerreiro to brazylijski artysta i autor tekstów, który poświęcił się muzyce i podróżom. Jego twórczość opiera się na byciu w drodze jako artysta, upadku i wyjściu z miłości, polityki, filozofii i natury. Wierzy, że sztuka to nie tylko zwierciadło przedstawiające świat, ale kanał umożliwiający stworzenie nowego lepszego świata. Jego muzyka jest pod silnym wpływem brazylijskiej muzyki z lat 60. i 70. z Rio de Janeiro, Bahia i São Paulo: mieszanka brazylijskich rytmów, harmonii jazzowej i poezji.
TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego. TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock'n'rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Największymi atutami TORTILLI są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu. W nagraniach studyjnych grupa w interesujący sposób wzbogaca swoje brzmienie, dzięki zastosowaniu różnych instrumentów takich jak: akordeon, saksofony, organy Hammonda i Farfisa, czy sekcja smyczków. Charakterystyczne dla kompozycji własnych TORTILLI są teksty autorstwa poetów Waldka Ślefarskiego i Pawła Tańskiego utrzymane w żartobliwej absurdalno-lirycznej konwencji. Zespół ponad 1.200 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś. TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues. Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także w kameralnych klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą i Blue Note w Getyndze i Poznaniu. TORTILLA ma na swoim koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak: Johnny Winter, Carey Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Mud Morganfield, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Ten Years After, Sugar Blue, Eric Sardinas czy Stan Webb`s Chicken Shack. Z grupą koncertowali i nagrywali również giganci polskiego jazzu - Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak, Marek Stryszowski i Adam Wendt. Zespół TORTILLA znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie /CD/ dołączonej do encyklopedii "Blues w Polsce" oraz w prestiżowej "Antologii Polskiego Bluesa" cz. 1 (2008 rok) i wydanej w 2011 roku części 3. Skład zespołu: Pola - śpiew Maurycy Męczekalski - gitara Tomek Przymorski - gitara basowa Jacek Karpowicz - harmonijka ustna Jarosław Koźbiał - perkusja
Po pięciu latach koncertowej przerwy Hard Times wraca w oryginalnym składzie - bez obietnic, zapewnień i kokieterii. Po prostu koncert. Taki powrót nie może się odbyć bez odwiedzenia Blues Clubu, który z historią zespołu związany jest niebywale mocno. SKŁAD: Łukasz Wiśniewski - śpiew, harmonijka oraz instrumenty przeróżne Piotr Grząślewicz - gitara akustyczna, gitara elektryczna, bas, bouzouki Marcin Hilarowicz - gitara akustyczna, cajon
Jak na lotni, czyli Andrzej Zaucha z pudełka. Każdy ma w swojej pamięci własne, małe pudełko zawierające te piosenki Andrzeja, które najbardziej wpadają do serca przez ucho. Koncert "Jak na lotni" ujawni zawartość jednego z takich pudełek, należącego do trójmiejskiego muzyka i wokalisty Jacka Siciarka. Dobór utworów ma bardzo osobisty charakter, artysta zapewnia, że znajdą się tam zarówno największe hity jak i te mniej popularne. Wszystko przyprawione humorem, który, jak wiadomo był nieodłącznym elementem koncertów samego Andrzeja Zauchy. Na scenie Jackowi Siciarkowi będzie towarzyszył zespół nietuzinkowych muzyków z Trójmiasta: Hubert Świątek - instrumenty klawiszowe, Tomasz Przyborowicz - bas elektryczny, Michał Lasota - perkusja.
The Black Hole to energetyczne funkujące blues-rockowe power trio, które po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Zagrali ponad 3000 koncertów w 35 krajach na pięciu kontynentach. Stałymi członkami są perkusista Levi Velasquez i basista Joe Edwards. W składzie na rok 2022 znalazł się gitarzysta/wokalista Connor Kelly z zespołu rockowego Phoenix. The Black Hole powstał w 2012 roku jako zespół koncertujący i nagrywający dla międzynarodowej ikony bluesa, Carvina Jonesa. Ich współpraca trwała przez prawie dekadę! Członkowie The Black Hole indywidualnie i zbiorowo współpracowali z artystami z kilku gatunków z całego świata. Nie możesz przegapić ich koncertu!
The Black Hole to energetyczne funkujące blues-rockowe power trio, które po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Zagrali ponad 3000 koncertów w 35 krajach na pięciu kontynentach. Stałymi członkami są perkusista Levi Velasquez i basista Joe Edwards. W składzie na rok 2022 znalazł się gitarzysta/wokalista Connor Kelly z zespołu rockowego Phoenix. The Black Hole powstał w 2012 roku jako zespół koncertujący i nagrywający dla międzynarodowej ikony bluesa, Carvina Jonesa. Ich współpraca trwała przez prawie dekadę! Członkowie The Black Hole indywidualnie i zbiorowo współpracowali z artystami z kilku gatunków z całego świata. Nie możesz przegapić ich koncertu!
Robert Lighthouse pochodzi ze Szwecji. W wieku 18 lat przeniósł się do USA gdzie przez 8 lat podróżował po kraju aby nauczyć się i poczuć to co najbardziej kochał czyli delta lues & roots music. Od tego czasu intensywnie koncertuje po całym świecie. Jeżeli lubisz prawdziwą i autentyczną muzykę na żywo nie możesz przegapić jego koncertu! Z Robertem zagrają Przemek Cioch na perkusji i Filip Jurczyszyn - bas.
Z największą przyjemnością zapraszamy na koncert jakiego przegapić absolutnie nie można. Zespół Stratosfera powstał z inicjatywy gitarzysty, producenta, kompozytora Waldemara Kuleczki znanego z np. Oddziału Zamkniętego, Papa Dance, Big Bit, Person. W skład zespołu wchodzą znani Muzycy: Artur Foremski Gitara (ex The Reds, Sex Bomba), Dominik Dobrowolski Perkusja (ex Wanda i Banda, Sex Bomba ) Tomasz Latos Gitara Basowa ( Big Bit). Zespół Stratosfera gra mega światowe instrumentalne gitarowe hity lat 60 tych. Najwyższa klasyczna kultura gitarowa!!! Usłyszymy sztandarowe utwory najważniejszych gitarowych zespołów świata np.The Shadows, The Ventures,The Beatles i wielu innych oraz autorskie. Przy tej muzyce bawili się i tańczyli Ludzie na całym świecie ZAPRASZAMY!!!
Vanja Sky to chorwacka odpowiedź na Sheryl Crow i Norah Jones. Kariera artystyczna nie może rozwijać się szybciej. Pięć lat po nauce gry na gitarze Vanja nagrała swój debiutancki album "Bad Penny" ze znanymi artystami międzynarodowej sceny bluesowej. Niedługo potem ukazała się kontynuacja "Woman Named Trouble". Teraz nadszedł czas na jej nowy album "reborn" wydany przez wytwórnię Kick The Flame i dystrybuowany przez Broken Silence. Blues był pierwotnie iskrą dla młodego cukiernika z Umagu na pięknym chorwackim wybrzeżu. Po wzięciu udziału w koncercie gitarowego bohatera Denisa Makina i jego zespołu "The Screaming Wheels", Vanja, która była ledwo pełnoletnia, miała obsesję na punkcie idei, że odnalazła swoje prawdziwe powołanie w bluesowych i rockowych korzeniach. Najpierw przeprowadziła się do Zagrzebia, aby głęboko wejść na lokalną scenę muzyczną. Tam poznała Laurence'a Jonesa, który grał koncert w Zagrzebiu. Wkrótce potem Vanja założyła akustyczny duet z gitarzystą Eduardem "Jimmym" Matesicem, jednym z najwybitniejszych artystów w Chorwacji. Razem zagrali koncerty w całym kraju. Vanja stała się odkrywcą i odnoszącą największe sukcesy nowicjuszką na scenie, a teraz nie jest już wskazówką dla wtajemniczonych. Najważniejsze momenty w jej karierze to bliska współpraca z takimi sławami jak Bernard Allison i Mike Zito, obaj pojawili się na jej debiutanckim albumie "Bad Penny", nagranym w Bessie Blues Studios w Stantonville w stanie Tennessee pod kierownictwem nagrodzonego Grammy producenta Jima Gainesa. Kolejny album "Woman Named Trouble" jest znacznie bardziej rockowy i od razu został wybrany przez ROCKS MAGAZIN wśród AC/DC, Deep Purple, Boba Dylana i Bruce'a Springsteena jako jedna z najlepszych płyt wydanych w 2020 roku! W 2023 roku Vanja wydała swój nowy album "reborn", na którym gościnnie wystąpili Gerry McAvoy (Rory Gallagher) i Ric Lee (Ten Years After). Na potrzeby albumu i wszystkich nadchodzących tras koncertowych Vanja połączyła siły z bardzo znanym niemieckim gitarzystą Guenterem Haasem, który grał i koncertował na całym świecie z Schiller, Gergorian, Sarah Brightman, Udo Lindenberg, Cindy Lauper i wielu innych. Wraz z "reborn" Vanja weszła do rockowego szene, nie tracąc swoich korzeni w bluesie. Album jest wyraźną ewolucją jej własnej osobowości muzycznej. Tytuł "odrodzenie" oznacza nowy początek, odrodzenie, nowy początek. Na okładce albumu znajdują się dwa zdjęcia Vanji Sky, jedno z jej dzieciństwa, a drugie aktualne. Oprócz ośmiu nowo napisanych utworów, na albumie znalazły się dwa covery legendarnych tytułów z historii rocka, w których członkowie oryginalnych zespołów wzięli udział jako goście specjalni. Z okazji 50. rocznicy wydania utworu "I'd Love To Change The World", Vanja zaprosił do studia Rica Lee, perkusistę, legendę Woodstock i członka-założyciela Ten Years After, aby ponownie nagrał z nim utwór. Meanwhile, Vanja continues her homage to Rory Gallagher on "reborn". So far there has been a song by Rory on each of her albums. On the re-recording of "I Take What I Want" none other than Gerry McAvoy took over the bass part. He played with Rory Gallagher for over 20 years.
Zespół składa się z cenionych brytyjskich muzyków, którzy grali i współpracowali z szerokim gronem światowych rockowych mistrzów - wśród nich: BB King, Buddy Guy, Jack Bruce, Alexis Korner, Chris Farlowe, Larry Garner, Graham Bond, Chuck Berry, Robert Plant, Jimmy Page, Van Morrison, Peter Green, Louisiana Red i wielu innych. Norman Beaker już od 4 dekad jest jednym z liderów brytyjskiej sceny bluesowej. Grał z takimi muzykami jak: Alexis Korner, Graham Bond, Jack Bruce, Tony Ashton, Paul Jones, Eric Burdon i wielu innych.
Mitchell Thomas Laddie (urodzony 24 września 1990) to angielski gitarzysta, wokalista, autor tekstów, producent i nauczyciel z Consett w hrabstwie Durham. Urodził się w Shotley Bridge w hrabstwie Durham, a wychował w Ebchester. Blues & Soul określił Laddiego jako jednego z najbardziej ekscytujących muzyków bluesowych w UK. Jego pełny album Burning Bridges z 2012 roku zdobył także tytuł "Albumu Roku" magazynu Blues & Soul. Wystepował na scenie u boku wielu gwiazd bluesa min. Waltera Trouta. Łączy bluesa, soul z rockowym zacięciem. Nie możesz przegapić tego koncertu!!!
Mitchell Thomas Laddie (urodzony 24 września 1990) to angielski gitarzysta, wokalista, autor tekstów, producent i nauczyciel z Consett w hrabstwie Durham. Urodził się w Shotley Bridge w hrabstwie Durham, a wychował w Ebchester. Blues & Soul określił Laddiego jako jednego z najbardziej ekscytujących muzyków bluesowych w UK. Jego pełny album Burning Bridges z 2012 roku zdobył także tytuł "Albumu Roku" magazynu Blues & Soul. Wystepował na scenie u boku wielu gwiazd bluesa min. Waltera Trouta. Łączy bluesa, soul z rockowym zacięciem. Nie możesz przegapić tego koncertu!!!
Szczęściarze. To określenie, jako pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy słucham nowego albumu grupy "Kłusem z Bluesem". Bo czyż nie trzeba nie lada szczęścia, aby spotkało się czterech zapaleńców i połączyło siły, by ich pasja zmaterializowała się w postaci rewelacyjnej płyty? Dodajmy, pasja rzadko spotykana, wręcz niezwykła. Bo czwórka z "Kłusem z Bluesem", to nie tylko muzykujący koledzy. To wyrafinowani smakosze, uprawiający na najwyższym poziomie bardzo specyficzną odmianę muzyki! Zasadniczo bluesa…, ale powiedzieć, że graja bluesa, to jakby nic nie powiedzieć! W każdym z utworów słychać fascynację i dążenie do niedoścignionej atmosfery, klimatu, mocy i siły mistrzów bluesa… - fragment recenzji Sławka Wierzcholskiego Tomasz Kiersnowski - Harmonijka, wokal Sławomir Rybczyński - gitara Wojciech Kwieciński - gitara basowa, kontrabas Piotr Berdowski - perkusja
Adriano Trindade, brazylijski muzyk jazzowy koncertujący w całej Europie. Uważany za prekursora nurtu samba-rock w Nowej Zelandii i w Europie (w której mieszka od 8 lat). Adriano Trindade zawsze reprezentował czołówkę tego gatunku. Do tej pory wystąpił w 49 krajach, również w Polsce, do której z przyjemnością powraca. W 2015 r. nagrał DVD "Live in Prague" i piątą w swojej karierze płytę CD (również w praskiej wytwórni - Rep.Tcheca) przy współudziale Los Quemados Jazz. W roku 2016 Trindade odwiedził 28 krajów w Europie, dając 130 koncertów w 97 miastach, a ostatnia jego płyta jest obecna we wszystkich europejskich jazzowych stacjach radiowych. Adriano Trindade zagra i zaśpiewa w swoim brazylijskim stylu czerpiącym z samby, bossa novy i samba-rocka.
Jam Session
W każdy wtorek i środę
Jam Session
start 20:00