Bob Spring jest uznanym songwriterem, który gra muzykę z kręgów folka, dark country i muzyki akustycznej. Nie możesz przegapić tego koncertu!
Serio!? Jesteśmy piątką przyjaciół z Trójmiasta. Od ponad roku tworzymy w aktualnym składzie, pracując nad autorskim materiałem. Obracamy się w stylistyce rocka, ale nie potrafimy nie ubarwić go elementami pop, funk czy soul. Szczególnie staramy się dbać o brzmienie i dobrą energię podczas koncertów. Chcemy pokazać, że wytrawna muzyka może być popularna i przystępna dla każdego. Marek Majewski Teksty Marka Majewskiego są przykładem niezwykłej dbałości o język polski, a przy doborze słów nie ma przypadku - niemal każde wnosi wartość do utworu. W ich treści autor powołuje się na liczne, powszechnie znane przeżycia, sytuacje; jednak w świeżym, niewyświechtanym ujęciu. Teksty nawiązują między innymi do relacji damsko-męskich, codziennych czynności, zachowań panujących w społeczeństwie. Marek Majewski wyśpiewuje je za pomocą umiejętnie dawkowanego nasilenia głosu - niekiedy lekkiego, uspokajającego, a innym razem dobitnie użytego - co przekłada się na szeroki wachlarz odczuć i doznań proponowanych odbiorcy. Nie bez kozery - ze względu na dar przekazywania emocji, również za pomocą gitary - Jan Borysewicz mógłby okrzyknąć go "polskim Johnem Mayerem", a umiejętności czarowania głosem i wprowadzania słuchacza w stan hipnozy mogłaby pozazdrościć mu sama Krystyna Czubówna. Marek Majewski to młody, nietuzinkowy artysta, który tworząc swoje dzieła daje wyraz sympatii anglojęzycznym, soulowo-bluesowym wykonawcom, takim jak: David Ryan Harris, Gary Clark Jr, Keb Mo', Richie Kotzen, Tedeschi Trucks Band, Eric Clapton i wielu innym. Do własnej muzyki wprowadza również cechy charakterystyczne dla Princowego funku oraz popowego zacięcia Jamesa Baya. Z polskiej sceny, największy wpływ na twórczość łukcianina mają Poluzjanci, a warstwą liryczną zachwyca Janusz Onufrowicz. Artysta ma za sobą udany debiut, który miał miejsce z wykorzystaniem singla "Do śmiałości", a swoją jakość muzyczną Marek Majewski potwierdził kolejnymi opublikowanymi utworami: "Do kąta" oraz "Nie chce mi się śmiać". Marek Majewski o najnowszym utworze: "Mam nadzieję, że »Nie chce mi się śmiać« nie rozbije wielu związków. Dlatego zawczasu umywam rączki i nalegam, by podejść do tekstu z dystansem. Jeśli jednak trudno ci go nabrać, a w zamyśle humorystyczne słowa utworu »weszły« zbyt mocno, odnajdujesz w nich swoją sytuację - ten sam tekst zawiera wskazówkę, co w takiej sytuacji zrobić".
Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) - sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30- latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (nawet 40- i 50- latków). Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu "Rawa Blues". W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do "Złotej Dziesiątki" polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole '89. Kolejne lata przyniosły m.in.: występy na finałach Rawy (1992, 1993), koncert finałowy festiwalu Jarocin (1992, 1993) oraz zaproszenia na festiwale: Bluesada do Szczecina (1992, 1993, 2000), Muzyczny Camping w Brodnicy (1992, 1993, 1994, 1998), Olsztyńskie Noce Bluesowe (1994,1998, 2000), Fama '93, Blues nad Bobrem, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Mokotowską Jesień Muzyczną, Przystanek Woodstock (1995, 1998). W latach 1991-1993 zespół był związany z agencją "Zjednoczone Słonie" Waltera Chełstowskiego. W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", z którą utożsamia się do dziś.
The Black Hole to energetyczne funkujące blues-rockowe power trio, które po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Zagrali ponad 3000 koncertów w 35 krajach na pięciu kontynentach. Stałymi członkami są perkusista Levi Velasquez i basista Joe Edwards. W składzie na rok 2022 znalazł się gitarzysta/wokalista Connor Kelly z zespołu rockowego Phoenix. The Black Hole powstał w 2012 roku jako zespół koncertujący i nagrywający dla międzynarodowej ikony bluesa, Carvina Jonesa. Ich współpraca trwała przez prawie dekadę! Członkowie The Black Hole indywidualnie i zbiorowo współpracowali z artystami z kilku gatunków z całego świata. Nie możesz przegapić ich koncertu!
Butelki Zwrotne to zespół grający muzykę z pogranicza bluesa i brudnego, surowego rocka. W 2021 roku, po kilkuletniej przerwie, grupa z przytupem reaktywowała swoją muzyczną działalność zgarniając dwie nagrody na "XIX In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego" w Tczewie, a niecały rok później wydając autorską EPkę zatytułowaną "Iskry". Wydawnictwo to zostało ciepło przyjęte przez wielbicieli gitarowego grania i zagościło na antenach polskich rozgłośni radiowych. "Butelki" intensywnie pracują nad nowym materiałem, który w 2023 roku planują spiąć w trzeci autorski album. Zespół wystąpi w składzie: Michał Skoczek - wokal, Wojtek Chmielewski - gitara elektryczna, Paweł Wiśniewski - klawisze, Jakub Andrzejewski - gitara elektryczna, Radek Ratkowski - gitara basowa, Marcel Witkowski - zestaw perkusyjny. Pokój Numer 3 to trio bluesowo-rockowe, którego liderem jest gitarzysta Kuba Andrzejewski. Zespół ma na swoim koncie dwa albumy studyjne oraz liczne występy na festiwalach bluesowych w kraju i za granicą. Trójka muzyków z Bydgoszczy miała okazję dzielić scenę z takimi artystami jak Jerzy Styczyński, Cree, Kasa Chorych czy TSA. Zespół zagra w składzie: Kuba Andrzejewski - wokal, gitara elektryczna, Krzysztof Ratke - gitara basowa, Bartek Andrzejewski - perkusja.
Norman Beaker to jeden z najważniejszych gitarzystów światowej sceny bluesowej. "Norman jest jak biały Freddy King" - tak powiedział BB King, komplement o którym warto wspomnieć już na samym początku. Norman Beaker od ponad czterech dekad jest liderem brytyjskiej sceny bluesowej. Zespół Norman Beaker Trio składa się z cenionych na cały świecie muzyków. Oprócz Normana Beakera - gitarzysty i wokalisty grają w nim: - John Cena, jeden z najlepszych basistów w Wielkiej Brytanii. Nagrywał i koncertował z takimi tuzami, jak Van Morrison, Eric Bardon, Chris Ashton, Tony McPhee Farloe, Herbie Mick Abrahams. Od ponad dwudziestu lat w Norman Beaker Band. - Steve Gibson, "maszyna rytmiczna", występował ze słynnym Buzzcocks. Bardzo ceniony muzyk, perkusista studyjny i koncertowy.
Nico'ZZ to bardzo przystojny blues prosto z Francji! Duża dawka eklektycznego zestawienia bluesa, r&b i funka. Tak oryginalny repertuar przyciągnął fanów na koncerty podczas intensywnych tras koncertowych we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Austrii, Wielkiej Brytanii. Liderem grupy jest gitarzysta i wokalista Nicolas Zdankiewicz. Nico zaczął grać na gitarze w wieku lat 12. Od 2003 podróżuje i gra w całej Europie. Płytę nagrał w Chicago skąd czerpał swoje inspiracje. Skład: Nico'ZZ (Guiat & Vocals) Joanna Dudkowska - Urbaniak (Bass) Mateusz Urbaniak (Keyboard) Mikołaj Lisowski (Drums)
Poczuj klimat koncertów Eda Sheerana i kup bilety na występy Wojtka Kiełbasy w Gdyni! Nie zabraknie starszych kawałków jak "Lego House" czy "The A Team", ale fani nowszych płyt na pewno również usłyszą swoje ulubione przeboje
Własny styl, wyjątkowa wrażliwość, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie sprawiają, że trudno nie fascynować się muzyczną osobowością Marka Raduli, która stale kreuje wielopłaszczyznowe i magiczne światy gitary elektrycznej. Marek Raduli chętnie się udziela... Tworzy nowe składy i zespoły, dołącza do innych, daje się zapraszać na koncerty (a nawet całe trasy) i sesje nagraniowe, nie odmawia współpracy. Tworzą się z tego dłuższe i krótsze, proste lub rozbudowane, ważne lub bardzo ważne historie. Muzycznie osobista mieszanka brzmieniowa w postaci Raduli Squad zaskoczy Państwa w nowej odsłonie wielką improwizacją gitarowych doświadczeń. Marek Raduli - gitara elektryczna, gitara akustyczna Bartek Pietsch - gitara basowa Waldek Franczyk - perkusja i instrumenty perkusyjne
Joanna Dudkowska to basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny. Chuc Frazier jest amerykańskim artystą pochodzącym z Houston w Teksasie. Kompilacja muzyki Joanny i Chuc'a to niezwykła dawka energii muzycznej i jedyne w swoim rodzaju show, które jest niecodziennym przeżyciem dla każdego widza. Koncert określany jest jako swoista podróż po muzyce. W nowatorskich aranżacjach znanych utworów, artyści odkrywają na nowo zarówno kompozycje z kręgu muzyki popularnej jak i klasycznej. W programie znajdują się m.in. przeboje z repertuaru Michaela Jacksona, Prince'a, Bruno Marsa, Boba Marleya, E. Claptona, Eurythmics, Steviego Wondera. Nie brakuje też utworów autorskich będących fuzją jazzu, rocka, funky i blues. Joanna Dudkowska to basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Współpracuje z Justyna Steczkowską oraz Robertem Chojnackim. Wraz ze swoim zespołem Joanna Dudkowska Band feat. Chuc Frazier koncertuje w kraju i za granicą. W przeszłosci występowała m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem, Nikim Buzz'em, Urszulą, Nicolasem Zdankiewiczem, Bobby "Mercy" Oliverem. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej podczas m. in. Sopot Top of the Top, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge w Memphis w stanie Tennessee, USA, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Można ją również zobaczyć w programach telewizyjnych (w charakterze basistki): "Jaka to melodia" czy "Szansa na sukces". Od 2014r. przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu "Twój Blues". Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Nikim Buzz'em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. W 2015 roku wzięła udział w nagraniu płyty B.B. King Tribute - w hołdzie Królowi Bluesa,w której brali udział czołowi gitarzyści polscy m.in. Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffmann, Jerzy Styczyński. W 2016 roku wzięła udział w nagraniu nowej płyty Roberta Chojnackiego razem z takimi muzykami jak Jacek Królik czy Ryszard Sygitowicz. W 2016 założyła projekt "Kolęda jest kobietą" krzewiący polską kulturę i tradycję kolędową. W lipcu 2018r. ukazała się jej solowa płyta "Bass&Cello LIVE". Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie "Basista". Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis "BassTheWorld", "Bass Players United" czy niemiecki magazyn dla basistów "Bass Quarterly". Jej teledysk "Preludium" ma ponad milion wyświetleń. Chuc Frazier jest amerykańskim artystą pochodzącym z Houston w Teksasie. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, showman, prezentujący swój własny ekspresyjny styl. Na gitarze zaczął grać w wieku 13 lat, a przełomowym momentem w karierze Chuca była współpraca z zespołem legendarnego gitarzysty Sonny'ego Sharrocka. Występował na całym świecie. Polska publiczność po raz pierwszy mogła zapoznać się z jego twórczością w roku 1995 podczas Rawa Blues Festiwal. Od tego czasu Chuc Frazier bywał w Polsce kilkakrotnie i grał z wieloma muzykami i zespołami, m.in. z Easy Rider, Arturem Malikiem, Pawłem Mąciwodą (Scorpions), Rasmem Almashanem czy Piotrem Żaczkiem. Występował na Augustowski Blues Festiwal, Blues Express Festiwal, Bluesowo, Blues nad Obrą czy Krakowskie Noce Jazzowe. Chuck prezentuje nowy, interesujący i oryginalny styl muzyczny, łącząc elementy bluesa, reggae, techno, hip-hop'u i metalu. Joannie i Chuc'owi towarzyszą niepowtarzalne osobowości muzyczne: Piano, hammond: Mateusz Urbaniak, Perkusja: Mikołaj Lisowski.
Mike Greene (USA) to autor piosenek, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie. Urodził się w Nowym Jorku na Brooklinie. Jako młody chłopak wsłuchiwał się w dźwięki harlemowskich rozgłośni radiowych. Do dzisiaj w jego pamięci tkwi wspomnienie matki grającej St. Luis Blues na pianinie. Blues zainspirował go do tego stopnia, że postanowił nauczyć się grać na gitarze. Do 1970 roku grywał z różnymi zespołami w Stanach, potem wyemigrował do Europy gdzie zaczęła się prawdziwa kariera muzyczna. We Francji założył zespół Dirty Grits, z którym dał tylko 1993 roku aż 150 koncertów. Potem przyszedł czas na zespół Bulldog Gravy, z dość nowatorskim podejściem do bluesa. Od 2004 do 2007 formacja występowała w całej Europie, między innymi również w Polsce na festiwalu Toruń Blues Meeting. Ale Polskie koneksje Mika na tym się nie kończą, we Francji współpracuje z Tomaszem Dziano tworząc zespół The Imigrants, a w Polsce koncertował między innymi z Leszkiem Cichońskim i Łukaszem Wiśniewskim. Na trasie zagra ze świetnymi muzykami min. z Jackiem Jagusiem z J.J.Band! Wystąpią: Mike Greene (USA) - wokal, gitara; Jacek Jaguś - (PL) gitara; Jean Louis Brazzi (FR) - gitara basowa; Przemek Cioch (PL) - perkusja.
Egdar Blues Trio to typowe power-trio prosto z Hiszpanii. Lider Zespołu Edgar urodzony w Barcelonie zdobywał swoje muzyczne doświadczenie w zespole Demian Band z którym koncertował kilka lat na wielu scenach bluesowych w całej Europie.
Krakowski zespół grający autorską muzykę, którą nazywają sami "krwawym folkiem". Nietypowe połączenie takich gatunków jak folk, blues, rock z orientalnymi i psychodelicznymi elementami. Wyróżnia ich oryginalne instrumentarium - akustyczną gitarę wzbogacają takie instrumenty jak gitara rezofoniczna, lap steel guitar, mandolina, banjo i perkusjonalia, które zastępują klasyczną perkusję. Mianowani "Odkryciem Roku" czytelników magazynu Twój Blues. Skład zespołu: Wiktoria Tabak - wokal Marcin Zawilski - gitara rezofoniczna, elektryczna, lap steel guitar, cigar box Szymon Musiał - gitara akustyczna, mandolina Kamil Nowakowski - banjo, ukulele Łukasz Pietrzak - harmonijka ustna Jarek Wyka - perkusjonalia Grzegorz Kosowski - bas