PARTNER STRATEGICZNY
Gdynia Moje Miasto

Szczegóły


Krzysztof Ścierański


2023-10-05 19:30


Kup bilet
X
Krzysztof Ścierański, od ponad dwudziestu lat uznawany przez miesięcznik "Jazz Forum" za najlepszego polskiego basistę. Podczas koncertu usłyszymy między innymi kompozycje z najnowszej płyty "Night Lakes", wydanej przez Polskie Radio w marcu 2014 roku. Solowe koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości.
 
Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa oraz zaskakuje oryginalnością wykonań. W jego twórczości dominuje jazz, ale też pojawia się kompilacja muzyki funk z rytmami Południowej Afryki, salsa czy rythm'n'blues. Kompozycje Krzysztofa Ścierańskiego takie jak "Brzydcy", "Ołów" śpiewane przez Grażynę Łobaszewską, czy znane "Pomidory" wykonywane przez Ewę Bem należą do najpopularniejszych utworów polskiej muzyki rozrywkowej. Gitarzysta współtworzył legendarny zespół Laboratorium, a także Air Condition oraz String Connection. Współpracuje z najważniejszymi polskimi muzykami i wokalistami. Płyta "Night Lakes" jest spełnieniem młodzieńczych marzeń najwybitniejszego polskiego basisty. Krzysztof Ścierański jest autorem wszystkich kompozycji.

Szczegóły


Steńczyk (Grechuta)


2023-10-08 19:30


Kup bilet
X

"Steńczyk/Grechuta", to projekt, w którym usłyszycie Państwo doskonale odświeżone, na nowo zaaranżowane piosenki z repertuaru wyjątkowego mistrza, Marka Grechuty. Tomasz Steńczyk, zdobywca głównych nagród najważniejszych festiwali piosenki artystycznej, razem wybitnymi muzykami jazzowymi, tworzą nową, pełną wdzięku, urzekającą muzyczną ucztę, stworzoną z tych niezapomnianych utworów. W tym składzie koncertowali już na wielu znaczących scenach tj: Teatr Roma w Warszawie, Teatr Krasickiego w Krakowie, Piwnica pod Baranami, Teatr Atelier w Sopocie, CK ICE Kraków, Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej

Szczegóły


Reggie King Sears (USA)


2023-10-11 19:30


Kup bilet
X

Reggie King Sears (USA) - pochodzący z Florydy gitarzysta, który pierwszy swój koncert zagrał w wwieku 12 lat. W wieku 14- lat wydał swój pierwszy album a już rok później dołączył do legendarnej grupy The James Brown Band. Dzielił scenę z gwiazdami tj. Buddy Guy, Solomon Burke, Pinetop Perkins, The Temptations, G. Love and Special Sauce, Christone "Kingfish" Ingram i wielu innych. Jego styl to mieszanka Bluesa, Southern Soulu, Funku, Neo-Soulu and Hip Hopu oparta na starym dobrym Rhythm and Bluesie. Nie możesz przegapić tego koncertu! "This young man is a bad motherf*cker" Buddy Guy "One of the top guitarists in the world." G. Love, G. Love and Special Sauce "Reggie is the future. If my prayers are answered, I will see him be a big star." Solomon Burke "Reggie Sears in the real deal. He has been around long before me and is truly the real deal. Check him out he is amazing." Christone "Kingfish" Ingram "A great talent." Roland Orzabal, Tears For Fears


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/105019/Gdynia/Reggie+King+Sears+Band/

Szczegóły


Noah Wotherspoon (USA)


2023-10-12 19:30


Kup bilet
X

Noah Wotherspoon Band - wszyscy trzej członkowie zespołu pochodzą z amerykańskiego stanu Ohio. Lider swą przygodę z gitarą zaczął jako nastolatek. Choć imponuje techniką, Noah nie jest gitarzystą grającym "na wyścigi". Przez lata wykształcił indywidualny styl gry, definiowany melodyjnością, pięknym tonem, i genialnym muzycznym wyczuciem. Nic dziwnego, że w renomowanym konkursie International Blues Challenge 2015 został nagrodzony mianem Najlepszego Gitarzysty, zaś cały zespół zajął zaszczytne drugie miejsce w klasyfikacji. W 2015 ukazał się debiutancki album "Mystic Mud". Noah Wotherspoon - gitara, śpiew Tom Rastikis - bas Brian Aylor - perkusja


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/102993/Gdynia/Noah+Wotherspoon+Band/

Szczegóły


Tribute to ZZ Top - The Southern Brothers


2023-10-14 19:30


Kup bilet
X
The Southern Brothers grają southern-rock'a, blues-rock'a country-rock'a oraz inne soulowe, południowe dźwięki z lat 70-tych i 80-tych. Wszyscy z "the Brothers" są bardzo osłuchani w uluubionej stylistyce i wychowali się na muzyce zespołów widocznych powyżej oraz wykonawców takich jak: Jimi Hendrix, Johnny Cash, the Eagles, Ram Jam, Black Sabbath, the Allman Brothers, Tom Petty, Stevie Ray Vaughn, AC/DC, Led Zeppelin, & the Doobie Brothers. "The Southern Brothers" to:
 
Wokal: Glenn "glennSKii" Greer-Meyer (Houston, Texas)- doświadczony weteran który mieszkał i występował na trzech kontynentach.  Dostał dużo nagród w Polsce, m.in. jeden Fryderyk i trzy nominacje, 3 złote płyty i 1 platynową płytę. Występował po Polsce setki razy i na scenie koncertowej i klubowej.
 
Bas & Wokal: Krzysztof "Słodki" Słodkowski- basista, dyplomant szkoły muzycznej na kontrabasie i gitarze basowej. Od początków poczynań muzycznych fascynował się razem z braćmi muzyką rockową lat 70. W pewnych kręgach nazywany dr Groove
 
Gitara & Wokal:  Piotr "Sweet Pete" Słodkowski- absolwent szkoły muzycznej w klasie kontrabasu i gitary. Dobrze czuje sie w różnych gatunkach muzycznych, a najlepiej w Rock'n'Rollu. Publiczność uwodzi siarczystymi riffami swojej gitarowej głębi. Pasjonat ciepłej wódki i zimnych kobiet.
 
Gitara: Dizzy Daniels- muzyczny astronauta zgłębiający szamanizm gitarowy; wychowanek toruńskiej szkoły jam session i astronomii. Wychowany od najmłodszych lat w duchu hippisowskich ideałów i muzyki drugiej połowy XX wieku. Free Bird, Lord knows he can't change.
 
Bębny: Martin Nowotarski (Dallas, Texas)- rozpoczął przygodę z muzyką w młodym wieku w Teksasie, od garnków i zestawów pałeczek. Lubił komponować bity i wyrażać muzykę paletą kolorów - mieszając rytmiczne pomysły z Jazzu, Latino, Bluesa i Rocka. Martin grał w słynnych miejscach na południowym zachodzie Ameryki, takich jak Texas Stadium (Irving, Tex), the Bronco Bowl (Dallas, Tex), Salina Auditorium (Corpus Christi, Tex) oraz w telewizji.

Szczegóły


Adam Zalewski Trio


2023-10-15 19:30


Kup bilet
X

Adam Zalewski - wokalista, gitarzysta, basista, autor tekstów i muzyki, będącej fuzją różnych gatunków (blues-rock-folk) osadzonych w akustycznym brzmieniu. Własne teksty mówią po prostu o życiu, są zainspirowane własnymi doświadczeniami oraz obserwacją różnych zdarzeń, które dzieją się tuż obok. Uczestnik Festiwalu Ikony Rocka pamięci Ryśka Riedla, Suwałki Blues Festival, Rawa Blues Festival, Blues nad Bobrem, Ochota Blues Festival. Recenzje płyt oraz artykuły ukazały się między innymi w pismach Teraz Rock oraz Twój Blues. Wielokrotnie występujący solo.

Szczegóły


Arek Zawiliński


2023-10-16 19:30


Kup bilet
X

Arek Zawiliński - bluesmen, kowboj, poeta drogi - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk 2x, Bydgoszcz, Rzeszów itp. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.
Oficjalne wydawnictwa :
„Tam gdzie zaczyna się mój świat”- Dalmafon 2007
„Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010
„Żelazna” – Flower Rekord 2012
„Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015

Szczegóły


Micke Bjorklof & Blue Strip (Finlandia)


2023-10-19 19:30


Kup bilet
X

Micke Bjorklof to fiński bluesman, który w swoim kraju jest prawdziwą ikoną gatunku. Na sukces pracuje już 20 lat, a album "Ain't Bad Yet" z Blue Strip nagrywał pod uchem samego Johna Portera! "Ain´t Bad Yet" jest szóstym albumem Micke Bjorklof & Blue Strip, zdobywców Finnish Blues Award (w kategorii "Najlepszy zespół). Nowy album został wyprodukowany pod uchem samego Johna Portera, który jest znany także z współpracy z Buddy Guyem, B.B. Kingiem, Taj Mahal, Keb' Mo', Santaną. Zeszłej jesieni zespół współtowarzyszył w nagrywaniu takim zespołom jak Black Sabbath, Rush czy Oasis. "Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym materiałem i współpracą z Johnem Porterem" - powiedział sam Micke. "Rozmawialiśmy o tym projekcie przez wiele lat, cieszę się, że w końcu go zrealizowaliśmy." Lider grupy i śpiewak Micke Bjorklof założył Blue Strip z basistą Seppo Nuolikoskim w 1991 roku. Poza kilkoma zmianami na samym początku, skład zespołu pozostał niezmienny od ponad 15 lat. Zaczynali jako akustyczny blues/rockowy zespół grający covery ale szybko zaczęli produkować i tworzyć oryginalny i własny materiał. Dziś zespół jest jednym z najpopularniejszych zespołów na folkowo-bluesowej scenie muzycznej w Finlandii. Poruszyli widownię w całej Europie i Skandynawii. Gdziekolwiek grają, od małych klubów po wielkie stadiony rozsadzają scenę swoją energią. Otwierali występy takich gwiazd jak B.B King, FabulousThunderbirds, Little Feat, Bill Wyman Rhythm Kings, Solomon Burke, Robert Plant. W 2007 roku Micke Bjorklof i Blue Strip zakończyli pracę nad "Whole Nutha Thang". Album został nagrany w Londynie, producentem był sam Neil Brockbank (Nick Lowe, Tanita Tikaram, Bryan Ferry). Na płycie pojawili się znani muzycy: Matt Holland i Martin Winning (Van Morrison, Lisa Stansfield) oraz Geraint Watkins, znany ze swojej pracy z takimi osobistościami jak Paul McCartney, Bill Wyman, Van Morrison i Mark Knopfler.

Szczegóły


Tomasz Olszewski Trio


2023-10-22 19:30


Kup bilet
X

Tomasz Olszewski - muzyk, kompozytor, poeta - także śpiewający, autor tekstów, konferansjer i prezenter radiowy, a przez wiele lat także telewizyjny. Opublikował swoje teksty w tomiku "Zapiski z podróży" oraz w kilku antologiach poetyckich. Komponował muzykę do spektakli teatralnych, dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych. Tworzył również teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na kilku płytach. Za swoją twórczość otrzymał prestiżowe nagrody. Napisał polskie teksty do słynnych pieśni fado (Teatr Wybrzeże - "Fado" - Marzena Nieczuja Urbańska) i najsłynniejszych tang ("Tango" - Dorota Lulka i "Milonga Baltica"). Jego utwory znaleźć można na kilkunastu składankach i kompilacjach. Nagrał sześć płyt autorskich: "Przesiadka", "Lajf", "Odbijany", "Jest pięknie", "Łatwa miłość" i "Czarną tęczę". Gra na gitarze akustycznej, klasycznej, mandolinie i harmonijce ustnej. Śpiewa i gwiżdże. Jeśli akurat nie występuje solo, na scenie towarzyszą mu utalentowani, a nawet znani muzycy. Wojciech Kopylec - trójmiejski gitarzysta, szczególnie ceniony za grę na gitarze akustycznej, ale gra także na gitarze elektrycznej, klasycznej i mandolinie. Marek Skrętny - basista, na przestrzeni lat związany m.in. z zespołami Asyż, White Garden.


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/102999/Gdynia/Tomasz+Olszewski/

Szczegóły


Dawid Tokłowicz


2023-10-23 19:30


Kup bilet
X

Debiutancki album artysty jest swoistym podsumowaniem jego dotychczasowej drogi artystycznej. Kompozycje i aranżacje zawarte na płycie odzwierciedlają jego zamiłowanie do jazzowej tradycji, ale także zainteresowanie muzyką współczesną, ludową i poważną. Płyta ukazała się w listopadzie 2022 roku i została doceniona choćby przez wybitnego publicystę i krytyka muzyki jazzowej - Dionizego Piątkowskiego. Dawid Tokłowicz do wspólnego projektu zaprosił wspaniałych muzyków międzynarodowej sceny jazzowej: Felix Robin (Francja) - wibrafon, Rafał Sarnecki - gitara, Aniel Someillan (Kuba) - kontrabas i Krzysztof Szmańda - perkusja. Do tej pory artyści zagrali wspólnie szereg koncertów wypełniając sale między innymi w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Dreźnie, czy podczas Novum Jazz Festival w Łomży. Jesienią 2023 roku po raz kolejny staną razem na scenie, aby porwać publiczność w niezapomnianą muzyczną podróż i przekazać pełen wachlarz emocji, który niesie za sobą płyta "Own Path".


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/105923/Gdynia/Dawid+Tok%C5%82owicz/

Szczegóły


Moore plays Moore (Tribute to Gary Moore)


2023-10-26 19:30


Kup bilet
X

Zespół działa od 2019 roku. Trzy trasy koncertowe w 2019, 2020 i 2021 okazały się sporym sukcesem i spowodowały duże zainteresowanie ponownymi koncertami projektu. Projekt stworzony został, aby kultywować utwory i twórczość legendarnego Gary Moore'a. Jako gość specjalny wystąpi syn słynnego gitarzysty - Jack Moore. Od 2022 formacja występuje pod nowa nazwą Moore Plays Moore. Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thinn Lizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack More grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne. Łukasz Gorczyca, basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Iwona Węgrowska, Lora Szafran, Patrycja Kosiarkiewicz, Jacek Kawalec, Maciej Maleńczuk, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi. Obok Moore′a i Gorczycy pojawią się również Tomek Dominik, jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy. Gitarę solową w tym projekcie będzie reprezentował Bogdan Topolski, pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent... Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Piotr Wojciechowski, pochodzący z Płocka wokalista i multiinstrumentalista, który solidne muzyczne szlify zdobywał między innymi na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. - Jack Moore - gitary - Piotr Wojciechowski - wokal - Bogdan Topolski - gitary - Łukasz Gorczyca - bas - Tomek Dominik - perkusja


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103001/Gdynia/Moore+Plays+Moore/

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/46719/Gdynia/Gary+Moore+Tribute+Band/

Szczegóły


Tribute to AC/DC - 4 Szmery


2023-10-27 19:30


Kup bilet
X

Zapraszamy na koncert jednego z najlepszych w Europie tzw. Tribute bandów słynnego zespołu AC/DC, czyli kapeli 4 Szmery. Zespół "4szmery" powstał w 1998 roku, jako klasyczny "Tribute band", którego celem była popularyzacja muzyki australijskiej legendy - AC/DC. W ciągu 20 lat swojej działalności ,dał się poznać jako brawurowy wykonawca kompozycji AC/DC z całego okresu twórczości Australijczyków. Zespół celowo zrezygnował z przebieranek, koncentrując się na muzyce, co przysporzyło mu spore grono fanów. Zespół wystąpi w składzie: Robert "Sierściu" Mastalerz - wokal Jacek Szwed - gitara Arkadiusz Kluczewski - gitara Grzegorz "Gabi" Gruca - gitara basowa Andrzej Tabor - perkusja


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103002/Gdynia/Tribute+to+AC-DC+-+4+Szmery/

Szczegóły


TSA Michalski/Niekrasz/Kapłon


2023-10-28 19:30


Kup bilet
X

Długa historia legendy polskiego rocka i heavy-metalu - zespołu TSA zamknęła się ostatnim rozdziałem, czyli koncertem w Tychach 1 września 2018 roku, gdzie wokalistą był już Damian Michalski. Po tym wydarzeniu, dotychczasowi muzycy TSA zawiesili działalności zespołu, ale część z nich nie złożyła broni. Marek Kapłon, Janusz Niekrasz oraz Damian Michalski zdecydowali się na własny, nowy projekt - TSA Michalski Niekrasz Kapłon. Latem 2019 roku skład zespołu, uzupełnili dwaj instrumentaliści grający na gitarach - Piotr Lekki i Maciej Wester. Powstaje nowy, mocny materiał, a muzycy podejmują kolejne wyzwania. Co najważniejsze, spotkali się z fantastycznym przyjęciem publiczności, która kocha stare klasyki zagrane z nową energią. Zespół aż kipi nowymi pomysłami i ma już ambitne plany studyjne. Zapełnia kluby muzyczne i występuje na imprezach plenerowych. W repertuarze, oprócz kanonu TSA, znajdują się również nowe, jeszcze gorące kompozycje, takie jak potężnie brzmiący "Ostatni pociąg". Potęga TSA powraca!!!!


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/88570/Gdynia/TSA/

Szczegóły


izdeb


2023-10-29 19:30


Kup bilet
X

izdeb - songwriter, gitarzysta i wokalista. Ma na swoim koncie dwa autorskie albumy "Książę Naiwności i "@strach", jest zdobywcą złotej płyty i fryderyka z zespołem Ralpha Kamińskiego za album "Kora". Uczestnik takich festiwali jak Opener Festival, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, London Sofar, Orange Festival. Były wokalista Studia Accantus a obecnie aktor musicalowy w spektaklu "Once" w Teatrze Muzycznym Roma. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale piosenki estradowej. Tworzy samozwańczy gatunek Space-pop, który jest połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i przestrzennej.


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103006/Gdynia/izdeb/

Szczegóły


Blues Fighters (USA/PL) - Zaduszki Bluesowe


2023-11-02 19:30


Kup bilet
X

Zespół Blues Fighters powstał w 2021 roku w Poznaniu (Poland), tworzą go muzycy o sporym dorobku i doświadczeniu wyniesionym ze współpracy z wieloma artystami. Wokalista i gitarzysta Chuc Frazier pochodzi z Houston w Teksasie w USA. Wspólpracował z zespołem Sonny'ego Sharrocka, Pawłem Mąciwodą (Scorpions) i Easy Rider. Basista Robert Fraska znany jest z Hot Water, Boogie Chilli i Żuki Rock'n'Roll Band. Perkusista Dariusz Nowicki gra również w zespołach: Hot Water, Izotop i Boogie Chilli, wystąpił także w 2015 roku na festiwalu International Blues Challenge w Memphis (Tennessee, USA). Razem z Robertem Fraską jako Hot Water supportowali Joe Cockera, występowali na jednej scenie z takimi artystami jak Alvin Lee, Ten Years After, The Animals, Colosseum, Taj Mahal, Jack Bruce czy Eb Davies itp. Gitarzysta Wojciech Kubiak znany jest ze współpracy z Grzegorzem Kupczykiem (Turbo, Ceti) oraz zespołami Brick House i Like The Stones. W czerwcu 2022 roku zespół wydał album "Pretty Baby" z trzynastoma autorskimi utworami. W lipcu zespół zdobył Grand Prix Suwałki Blues Festival oraz zwyciężył w konkursie Polish Blues Challenge 2023. W styczniu zespół zagrał godzinny koncert w klubie Alfred's na Beale Street w Memphis TN USA oraz wziął udział w International Blues Challenge w Memphis TN USA jako reprezentant Polski. W czerwcu 2023 Blues Fighters reprezentował Polskę na European Blues Challenge 2023 (EBC 2023) na którym zajął 5 miejsce. Album zespołu "Pretty Baby" w lutym 2023 roku zajął 1 miejsce na liście "Top 50 Blues Rock Album Chart" i 12 miejsce na liście "Top Blues Album Chart", a aź dziesięć utworów z albumu zajęło czołowe miejsca na liście "Top 50 Blues Rock Song Chart" w amerykańskim notowaniu "Roots Music Report". Płyta "Pretty Baby" jest 'grana" w stacjach radiowych w USA, Kanadzie, Anglii, Niemczech, Holandii, Francji, Hiszpanii a nawet Australii. W marcu płyta zespołu miała premierę w BBC Radio 2 w słynnej audycji Cerys Matthews "The Blues Show". Płyta "Pretty Baby" jest słuchana na Spotify w 127 krajach. Blues Fighters PL/USA: Chuck Frazier - vocal, guitar Robert Fraska - bass Wojciech Kubiak - guitar Dariusz Nowicki - drums


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/106065/Gdynia/Zaduszki+Bluesowe/

Szczegóły


Switch Mode


2023-11-05 19:30


Kup bilet
X

SWITCH MODE to trójmiejska instrumentalna grupa jazz-rockowa z elementami pop i clasic śmiało wykorzystująca brzmienia instrumentów smyczkowych, wzbogaconych efektami elektronicznymi. W repertuarze dominują ciekawe autorskie kompozycje leadera zespołu - Przemysława Mazura, zawierające błyskotliwe improwizacje z pogranicza funky/jazz, dodatkowo urozmaicone looperami i efektami elektronicznymi. Zespół wykonuje także nowoczesne aranżacje coverów znanych artystów np. Michaela Jacksona, Harolda Faltermeyera, improwizacje n.t. utworu Ennio Morricone czy transkrypcje utworów klasycznych np. Cztery Pory Roku - Vivaldiego. Przekrój stylistyczny utworów, ciekawe aranże, nowoczesne brzmienia w połączeniu z doświadczeniem estradowym członków zespołu (koncerty z Nigelem Kennedy, Cappellą Gedanesis, czy Gabą Kulką) pozwala na wykreowanie specyficznego klimatu koncertu w interakcji z publicznością. SKŁAD ZESPOŁU: Przemysław Mazur - skrzypce elektryczne - kompozytor, leader zespołu Dawid Iwanicki - wiolonczela elektryczna, Mateusz Wiczyński - perkusja

Szczegóły


Eddie Angel Band (UK)


2023-11-09 19:30


Kup bilet
X

Eddie Angel - mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów. Następnie wszedł we współpracę z gitarzystą Keith'em Levine ( (Public Image ltd , The Clash ) , Billem Hurley (The Inmates - Dr Feel good) - , The Kings of rhythm (Ike Tuner) , Hankiem Marvinem (The Shadows), legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem Wolfmanem Washingtonem, Big Joe Tuner Memphis Blues (Albert King), The Vibartors, Leonem Blue, Todd Sharpville Band, Garym Grangerem (Rod Stewart band), Jimmym Thomasem , Earlem Thomasem, Mark Olbrich Blues Eternity, a także czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem, na przestrzeni lat koncertując z tymi wykonawcami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach. Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce'a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott's. Miał okazję grywać na jednej scenie z wieloma bardziej i mniej znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i tak różnych stylach muzycznych jak punk i soul. Brał udział w popularnych rejsach bluesowych "Blues cruise". BB King , którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim "niech Eddie niesie bluesową pochodnię". Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem Davisem z The Kinks. Współpracuje z legendarnym inżynierem dźwięku Rogerem Mayerem, twórcą efektów gitarowych spopularyzowanych przez Jimmiego Hendrixa (np. w "Purple haze"). Muzyczne inspiracje: Albert King, BB King, Albert Collins, Otis Rush, Johnny Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green, Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Keith Richards, Jeff beck, Johnny Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob Dylan, gitarzyści od Ronniego Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy Django Reinhardta. Jak sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki które zawsze już będą klasykami. Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze - miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów - opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje "jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę" - cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą. Mar Todani - japoński gitarzysta urodzony w Hiroshimie. W latach 90-tych był gitarzystą Big Joe Turner & Memphis Blues Caravan, potem wielu ameykańskich bluesmenów, takich jak Martha High, Melvia Chick Rodgers, Eddie Kirkland, Ernie Johnson, Marten Ingle, Shana Waterstown, Nina Van Horn.

Szczegóły


Portowa Stacja Piosenki


2023-11-12 16:00


Kup bilet
X

Nowe, jesienne wydarzenie w kalendarzu tak gdyńskiego Blues Clubu jak i działań gdańskiego środowiska piosenki studenckiej. Jest to prezentacja szerokiej panoramy, tak ballady w solowej wersji z gitarą jak i ciekawych aranżacji zespołowych. Agnieszka Polak Marta Kania Marzena Nowakowska KAPELA Z MARSZU Grupa ZA MURAMI


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/107412/Gdynia/Portowa+Stacja+Piosenki

Szczegóły


Kraków Street Band


2023-11-15 19:30


Kup bilet
X

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. Pol'and'Rock, czy węgierski Sziget), a płyta "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/88569/Gdynia/Krak%C3%B3w+Street+Band/

 


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/52628/Gdynia/Krak%C3%B3w+Street+Band/

Szczegóły


Kraków Street Band (2)


2023-11-16 19:30


Kup bilet
X

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. Pol'and'Rock, czy węgierski Sziget), a płyta "Going Away" otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/88569/Gdynia/Krak%C3%B3w+Street+Band/

 


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/52628/Gdynia/Krak%C3%B3w+Street+Band/

Szczegóły


Tribute to Rolling Stones


2023-11-18 19:30


Kup bilet
X

The Trolling Stones Tribute to zespół powołany w 2017 roku w 3mieście. 6 osobowy skład wykonuje utwory legendy brytyjskiego rocka w aranżacjach zbliżonych do oryginału. Na repertuar składają się utwory z całej dyskografii zespołu. Grupa składa się z sześciu muzyków: Piotr Abraham - perkusja Artur Dembicki - gitara Piotr Jędrzejewski - instrumenty klawiszowe Zbigniew Kalinowski - śpiew Witold Piasek - gitara Krzysztof Słodkowski - bas


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/104627/Gdynia/Tribute+To+The+Rolling+Stones/

Szczegóły


The Q


2023-11-19 19:30


Kup bilet
X
The Q to konstelacja utworzona wokół jednego z liderów trójmiejskiej sceny - Macieja Łyszkiewicza. Zespół powstał w lutym 2018 roku i po kilku personalnych roszadach, od 2020 roku pracował nad całkowicie autorskim, premierowym materiałem, który ukazał się 15 stycznia 2023 nakładem sopockiej wytwórni Soliton. Na debiutanckiej płycie zatytułowanej "Zostań i bądź" znalazło się 11 kompozycji Łyszkiewicza do tekstów m.in. Katarzyny Goleckiej, Andrzeja Ballo i Małgorzaty Wardy. Album doczekał się entuzjastycznych recenzji czołowych krytyków jazzowych w Polsce, m.in. Piotra Iwickiego i Dionizego Piątkowskiego. Maciej Łyszkiewicz zebrał pod szyldem The Q gdyńskich muzyków, nie związanych wcześniej z jego projektami No Limits, Łyczacza, czy Leszcze. Na gitarze basowej gra Maciej Warda (ex-Farba oraz Big Jack Band Jacka Siciarka), a na perkusji Sławek Dumański (John Leysner Group). To podstawowy skład zespołu, który zaprasza do współpracy innych muzyków, a są nimi obecnie Krzysztof Puma Piasecki (jeden z najbardziej znanych polskich gitarzystów), Darek Herbasz i Marcin Janek - czołowi saksofoniści trójmiejskiej sceny jazzowej. Osobną wartością The Q są wokalistki, które zespół zaprosił na płytę i gości na koncertach. Są to Julita Zielińska (rozpoznawalny timbre, nienaganna technika, nauczycielka wokalu na słynnych warsztatach w Muzycznej Owczarni), Kasia Golecka (obdarzona wielką wrażliwością i wspaniałą barwą), Aga Brenzak (rozchwytywana trójmiejska wokalistka i aktorka teatralna z sukcesami), Kasia Puma Piasecka (wokalista - perfekcjonistka, wykładowczyni na katowickim wydziale jazzu) oraz Urszula Dudziak - wokalny dynamit i jedna z najwspanialszych muzycznych osobowości w Polsce. Muzyka The Q to spojrzenie w kierunku tego co najlepsze w muzyce rozrywkowej ubiegłych dekadach (Bruce Hornsby, Steely Dan, The Crusaders itp), ale przez pryzmat czasów obecnych (Jamiroquai, Daft Punk, Robert Glasper, Mac Miller itp.). Okazuje się, że takie połączenie jazzu, soulu i popu ujmuje słuchaczy - grono fanów zespołu wciąż rośnie, a ich koncerty to czas muzycznych uniesień i wzruszeń.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/106379/Gdynia/The+Q/

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/88581/Gdynia/The+Q/

Szczegóły


Jamiah Rogers (USA,Chicago) (2)


2023-11-22 19:30


Kup bilet
X

Jamiah urodził się 21 kwietnia 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago. Jego mama śpiewała, a tata grał na wielu instrumentach, ale najczęściej wybierał gitarę. W wieku trzech lat Jamiah zaczął grać na perkusji, i to od razu na trzech "frontach": w szkole, kościele i w zespole ojca (The Tony Rogers Band). Od początku interesowało go łączenie gatunków: bluesa, funku, rocka, reggae, soulu i R&B. Jego idolami szybko stali się: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin' Wolf i Muddy Waters. Pomimo iż zaczął od grania na perkusji, w wieku 7 lat rodzice zachęcili go do wzięcia do rąk gitary, a tata zaczął udzielać mu lekcji gry na tym instrumencie. W ten sposób Jamiah, jak jego tata, stał się multiinstrumentalistą. Potrafi grać na perkusji, gitarze, basie, pianinie i organach, ale największą miłością darzy gitarę i perkusję. Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah on fire & The Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem stanowią tandem kompozytorsko-producencki. Mają na koncie dwa albumy: "Taking the stage"(2012) i "Winners Never Quit"(2015). Koncertują głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale występowali też w Kanadzie (na zacnych festiwalach: the Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival) oraz w Holandii. W 2018 Jamiah objechał Europę w składzie zespołu wokalistki Anniki Chambers w ramach trasy "the New Blues Generation". W maju 2020 miał po raz pierwszy pojawić się w Polsce i krajach ościennych, ale z wiadomych przyczyn trasa musiała zostać przesunięta (a raczej kilka razy przekładana…). Jamiah ma na koncie jeden solowy album, "Blues Superman" (2017), oparty na koncepcji super-bohatera mającego uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, Jamiah często słyszy pytanie jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: "Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!" Jamiah Rogers - gitara, wokal Aidan Epstein - gitara basowa Jalon Allen - perkusja


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103009/Gdynia/Jamiah+Rogers/

Szczegóły


Jamiah Rogers (USA,Chicago)


2023-11-23 19:30


Kup bilet
X

Jamiah urodził się 21 kwietnia 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago. Jego mama śpiewała, a tata grał na wielu instrumentach, ale najczęściej wybierał gitarę. W wieku trzech lat Jamiah zaczął grać na perkusji, i to od razu na trzech "frontach": w szkole, kościele i w zespole ojca (The Tony Rogers Band). Od początku interesowało go łączenie gatunków: bluesa, funku, rocka, reggae, soulu i R&B. Jego idolami szybko stali się: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin' Wolf i Muddy Waters. Pomimo iż zaczął od grania na perkusji, w wieku 7 lat rodzice zachęcili go do wzięcia do rąk gitary, a tata zaczął udzielać mu lekcji gry na tym instrumencie. W ten sposób Jamiah, jak jego tata, stał się multiinstrumentalistą. Potrafi grać na perkusji, gitarze, basie, pianinie i organach, ale największą miłością darzy gitarę i perkusję. Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah on fire & The Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem stanowią tandem kompozytorsko-producencki. Mają na koncie dwa albumy: "Taking the stage"(2012) i "Winners Never Quit"(2015). Koncertują głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale występowali też w Kanadzie (na zacnych festiwalach: the Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival) oraz w Holandii. W 2018 Jamiah objechał Europę w składzie zespołu wokalistki Anniki Chambers w ramach trasy "the New Blues Generation". W maju 2020 miał po raz pierwszy pojawić się w Polsce i krajach ościennych, ale z wiadomych przyczyn trasa musiała zostać przesunięta (a raczej kilka razy przekładana…). Jamiah ma na koncie jeden solowy album, "Blues Superman" (2017), oparty na koncepcji super-bohatera mającego uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, Jamiah często słyszy pytanie jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: "Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!" Jamiah Rogers - gitara, wokal Aidan Epstein - gitara basowa Jalon Allen - perkusja


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103009/Gdynia/Jamiah+Rogers/

Szczegóły


Classic Split & Marionetki


2023-11-26 19:00


Kup bilet
X

CLASSIC SPLIT Narodziny każdego z członków zespołu poprzedzały niezwykłe zjawiska pogodowe, po niebie przemieszczało się wiele komet, wieszczki i szeptuchy rwały włosy, chłopi śpiewali pieśni. Nastały dekady ciemności. Muzyka "Classic Split" opowiada słuchaczom o latach spędzonych w mrocznych krainach, podświatach i czarnych świadomościach. Światłość zaczęła wygrywać z mrokiem dopiero u schyłku 2019 roku kiedy to powstał zespół. Rok 2023 ugruntował dominację światła po wydaniu płyty "Pierwsze cięcie". Singlem promującym płytę jest utwór pt. "Wojna", ukazujący dramat i cierpienie ludzi uwikłanych w wojenny konflikt. Krzysztof Krzycki Borzycki - bas Piotr Bobo Klawikowski - gitara Wojciech Voy Drapiński - wokal, gitara Dariusz Kazio Kaźmierczak - bębny MARIONETKI Myśl i słowa, ciałem w postaci zespołu się stały. I jak myśl, nieograniczona granicami, niepowstrzymana. Robert Wieczorek - Wokal, Marek Barchański -Seledynowa Gitara Agata Siekierska -Fiołkowa Gitara Damian Dąbrowski - Na Basie Wojciech Kopylowicz -Na Garach BILETY 30 zł


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/106293/Gdynia/Classic+Split+%26amp%3B+Marionetki/

Szczegóły


Sebastian Riedel & Cree


2023-11-30 19:30


Kup bilet
X

Zespół Cree został założony w 1994 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka oraz Adriana Fuchsa. Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Cree to esencja rockowej muzyki, pełnej żywej energii, którą znakomicie czuć na wszystkich koncertach i wydanych płytach. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: ,,Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć." Skład zespołu: Sebastian Riedel - gitara, śpiew, harmonijka Bartłomiej Miarka - gitara Lucjan Gryszka - gitara basowa Kuba Majerczyk - perkusja Adam Lomania - instr. Klawiszowe


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103010/Gdynia/Sebastian+Riedel+%26+Cree/

Szczegóły


Stef Rosen + Bluesowa Potańcówka


2023-12-01 20:00


Kup bilet
X

Zapraszamy na Koncert (Stef Rosen) + Potańcówka bluesowa. Impreza współorganizowana z Harlem Beats. Stef Rosen to gitarzysta i piosenkarz ,który uważany jest za jednego z najbardziej innowacyjnych i autentycznych muzyków bluesowych, którzy pojawili się w Europie w ostatnich dziesięcioleciach. Jego sposób komponowania, grania i aranżacji inspirowany jest uduchowionym elektrycznym bluesem z lat 70-tych, a także starym bluesem akustycznym z końca lat 20-tych. Do tradycji tej muzyki podchodzi z osobistym i pełnym szacunku podejściem. Występował w klubach bluesowych, na festiwalach i imprezach bluesowych na całym świecie, od Nowego Jorku po Seul, jako artysta solowy jak i z zespołem. W 2017 roku dołączył do europejskiej trasy koncertowej z Tonym Colemanem, który przez ponad 20 lat był perkusistą wielu legend bluesa, takich jak Albert King, Albert Collins, Etta James, Ruth Brown, a także samego króla bluesa: B.B. Kinga. Jego najnowsze nagrania zebrały entuzjastyczne recenzje w całej Europie i na międzynarodowej scenie bluesowej. W 2019 roku płyta "Soul Mining", wyprodukowana przez RBB Kulturadio Berlin, została nominowana w Niemczech do "Albumu Roku", obok gigantów sceny bluesowej jak John Mayall, Watermelon Slim, Joe Bonamassa i Walter Trout. Pracuje także jako inżynier dźwięku i producent w Fuzznote Studio w Berlinie. W 2020 roku zdobył nagrodę "Album Roku" za miks i mastering płyty Ginger Blues "Unknowable travel". Jego nowy album "Soulify" ukazał się w lutym 2022 nakładem Timezone Records i otrzymał nominację w kategorii "Najlepszy album".


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/106075/Gdynia/Stef+Rosen/

Szczegóły


Tribute Red Hot Chilli Peppers - Monkey Funks


2023-12-02 19:30


Kup bilet
X

Monkey Funks to grupa - hołd dla twórczości zespołu Red Hot Chilli Peppers, stworzony przez najlepszych Polskich funkrock'n'rollowców. Monkey Funks powstał w 2008 r., w 2014 r. reaktywizował się, gdy glennSKii wrócił do Polski po trzyletnim okresie spędzonym w Azji i Kalifornii. Każdy z członków grupy to profesjonalny muzyk grający w wielu różnych projektach muzycznych. Miłość do Red Hot Chili Peppers i perfekcyjna znajomość ich kawałków przekonała ich do stworzenia tej formacji. Wokalista, glennSKii (znany z polskiej grupy Blenders), pochodzi z USA i zamieszkiwał rodzinny stan RHCP, Kalifornię. Monkey Funks ma szeroki repertuar złożony z piosenek RHCP i gra materiał na najwyższym poziomie technicznym. Zespół Monkey Funks tworzą: glennSKii Meyer (USA) - Wokal (Blenders, Groovekojad, the Doorsz, Funk Motor, Jazz Nojz Breaksystem) Wokalista/rapper, producent, MC, autor tekstów. Nagrody: "Fryderyk", Polish Dance Awards, nominacja do "Paszportu Polityki", 2 złote płyty i 1 platynowa. Wystąpił na wielu koncertach oraz festiwalach w Polsce i za granicą, n.p.: RMF Inwazjia Mocy, Przystanek Woodstock, Węgorzewo, Marlboro Sound Race, European Capital of Culture - Copenhagen, Red Bull - Austria, Converse Tour WietNam. Współpraca: Liroy, Reni Jusis, Yaro, Kayah, Jarek Śmietana, Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter, Irek Wojtczak, Łąki Łan. Krzysztof Stachura - Gitara / Backing Vox (Logophonic, Cast Effect, Mordy, the Doorsz) Gitarzysta, kompozytor i aranżer. Współpraca: Bielizna, Blenders, Makowiecki Band, Łyczacza,Tymon Tymański, Olo Walicki, Przemek Dyakowski. Nagrody m.in.: Mazurskim Turnieju Muzycznym. Wystąpił m.in. na: Top Trendy, Festiwal w Opolu, Ostróda Reggae Festiwal, Open'er, Seven Festival, Piknik Country. Piotr Słodkowski - Gitara / Backing Vox (FreeQ ButiQ, Southern Brothers, The Dames, itd) Szymon - Bas (Wide Road) Michał Młyniec - perkusja Muzyk z Gdyni udzielający się na scenach od ponad 15 lat. Perkusista, basista, gitarzysta. Zagrał setki koncertów w Polsce i zagranicą - z autorską muzyką odwiedził Niemcy, Holandię, Francję, Czechy, Austrię i Litwę. Ma za sobą również występy w telewizji - Polsat, TVN, TVP2. Współpracował z takimi zespołami jak: Blenders, The Shipyard, Sautrus. Zagrał na najważniejszych festiwalach w Polsce - Przystanek Woodstock, Męskie Granie, OFF Festival, Red Smoke Festival, Spring Break, Castle Party. Najświeższa kolaboracja to zimnofalowy zespół Made In Poland, gdzie obsługuje gitarę, bas i perkusję. Oprócz tworzenia muzyki autorskiej bardzo często udziela się w tzw Tribute Shows, gdzie gra na żywo muzykę zespołów m.in.: Nirvana, Pearl Jam, Alice In Chains, Foo Fighters, Faith No More, Nine Inch Nails, Rammstein, Rage Against The Machine, itd.


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/89260/Gdynia/Monkey+Funks/

Szczegóły


Around The Blues


2023-12-07 19:30


Kup bilet
X

Around The Blues - chorzowski zespół, który powstał w 2005 roku i od tego czasu nieprzerwanie koncertuje w kraju i za granicą. Zespół wystąpił na większości polskich festiwali bluesowych (m.in. Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Bluestracje, Blues Nad Odrą, Jimiway, Blues Alive, Lauba Pełno Bluesa etc.). Wokalistka Joanna Kaniewska (Mrozek) została wybrana Bluesową wokalistką Roku 2010 w plebiscycie Blues Top kwartalnika Twój Blues. Zespół wydał trzy studyjne płyty (Around The Blues, Future Memories, The Girl In The Green Car). Zespół wykonuje autorską muzykę z pogranicza bluesa i rocka. Skład zespołu: Joanna Kaniewska - voc., Przemek Kaniewski - git., Bronek Lewandowski - git., Michał Gondek - bas, Rafał Waniek - perkusja.


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103012/Gdynia/Around+the+blues/

Szczegóły


Piotr Bułas & Garage Folks


2023-12-10 19:30


Kup bilet
X

Piotr Bułas & Garage Folks to zespół, który przenosi tradycje amerykańskiego bluegrassu na polską scenę muzyczną, łącząc je z naszym rodzimym duchem i pasją. Dla tych, którzy słowo "bluegrass" słyszą po raz pierwszy, jest to gatunek, który narodził się w USA w latach czterdziestych, zainspirowany muzyką Appalachów, bluesem, jazzem, szkockimi i irlandzkimi melodiami tanecznymi oraz folklorem afroamerykańskim. Charakteryzują go wykorzystanie akustycznych instrumentów strunowych, szybkie tempa, wielogłosowy śpiew oraz żywiołowe improwizacje. Piotr Bułas, lider zespołu, to nie tylko zdolny muzyk, ale także rzemieślnik, który z pasją własnoręcznie tworzy banja, mandoliny i gitary. To w jego garażu, wśród instrumentów, narodziła się idea zespołu, który przyjął prostą, acz oryginalna nazwę (w wolnym tłumaczeniu) "Goście z Garażu" i od tamtej pory zdobywa serca fanów muzyki źródeł, bluegrass i country. Piotr Bułas & Garage Folks to prawdziwy skarb na polskiej scenie bluegrass i country. Ich żywiołowe występy, oryginalne interpretacje utworów oraz niezapomniane harmonie wokalne sprawiają, że każdy koncert to niezapomniane święto muzyki. W skład zespołu wchodzą: - Piotr Bułas (banjo) - Rafał Jabłoński (gitara, śpiew) - Weronika Plutecka (skrzypce) - Marcin Żebrowski (mandolina) - Paweł Dubaniewicz (gitara) - Edward Górecki (kontrabas)


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103014/Gdynia/Piotr+Bu%C5%82as+%26+Garage+Folks/

Szczegóły


Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa


2023-12-14 19:30


Kup bilet
X


Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa to również najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 40 lat, bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją.

Na imponujący dorobek artystyczny grupy składa się 28 wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD). 

Cztery z nich osiągnęły status „Złotej Płyty”. Są wśród nich też płyty nagrane z wybitnymi artystami takimi jak Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak. Prestiżowa wytwórnia WARNER wydała przed pięciu laty podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w prestiżowej serii „Złota kolekcja”.

Najnowsza płyta zespołu zatytułowana „ Amazonia” zdobyła miano Płyty Roku w plebiscytach;  Radio Gra FM – „Toruńskie Gwiazdy 2021” oraz tytuł Płyty Roku w kwartalniku „Twój Blues” w roku 2021.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch  popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”.

 

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Koncertowała również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych na festiwalu „International Blues Challenge” w Memphis.  

Grają już od czterdziestu  lat... A ciągle promienieją energią i radością z grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu. 

Skład zespołu: 

Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna

Witold Jąkalski – slide guitar

Wiesław Kryszewski – gitara elektryczna

Piotr Dąbrowski – gitara basowa

Kamil Długoborski - perkusja

 

Szczegóły


Ed Sheeran "Night"


2023-12-17 19:30


Kup bilet
X

Poczuj klimat koncertów Eda Sheerana i kup bilety na występy Wojtka Kiełbasy w Gdyni! Nie zabraknie starszych kawałków jak "Lego House" czy "The A Team", ale fani nowszych płyt na pewno również usłyszą swoje ulubione przeboje


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/88898/Gdynia/Ed+Sheeran+%22Night%22/

Szczegóły


PUHOVSKY


2023-12-21 19:30


Kup bilet
X

PUHOVSKY - śpiew, gitara Dobro, gitara akustyczna, slide, loops (znany wcześniej jako Romek Puchowski) - wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent, Dj. Nieokiełznany improwizator. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to indie folk, Delta blues, alternatywa. Od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit, autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy siedem pozycji (2023). Aktualnie pracuje nad kolejnym solowym albumem, którego roboczy tytuł brzmi "Gwary i zauły". Koncert, na którym PUHOVSKY prezentuje mix autorskich, polsko & anglojęzycznych piosenek, zarówno z albumów swojej alternatywnej formacji Von Zeit, jak i solowych, minimalistycznych wydawnictw Simply czy Free. Są tu też frywolne interpretacje klasycznych pieśni z Delty oraz utwory z premierowej, indie-folkowej płyty Żywioły lasu, nagranej przez artystę z Kaszubskim Zespołem Pieśni i Tańca "Przodkowianie". PUHOVSKY to oryginalny songwriter, mistrz gitary i koncertowy storyteller, wulkan muzycznej energii i żywioł scenicznej improwizacji. "PUHOVSKY wprowadza klimat szamański, mistyczny, przestrzenny. Pustynię albo buszmeński krąg zaczarowanych dźwięków, bijących tętnem natury."


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103019/Gdynia/PUHOVSKY/

Szczegóły


Cotton Wing


2024-02-01 19:30


Kup bilet
X
Cotton Wing - trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Historia zespołu to moment kiedy grupka młodych zapaleńców zaczęła grać na ulicach Starego Miasta Gdańska bawiąc się bluesem . Zespół wygrał najważniejsze polskie festiwale bluesowe tj. Rawa Blues, Water Blues festiwal i wiele innych. W 2018 r. nominowany do International Blues Challenge Memphis T.N. USA. W 2015 r. powstał autorski album o zaczepnym tytule "Fishing & Processing", który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Koncert będzie promocją najnowszej płyty która ukaże się na jesień 2023.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/103020/Gdynia/Cotton+Wing/


Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/81716/Gdynia/Cotton+Wing/
Powiadomienia o koncertach
Dopisz swój numer telefonu/ adres poczty elektronicznej do powiadomień sms/ email o koncertach i innych wydarzeniach.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok