Warsztaty

info
A A A X

Warsztaty Harmonijkowe w Gdyni 24 – 26 listopad 2017

Warsztaty harmonijkowe organizowane przez gdyński Blues Club mają już szesnastoletnią tradycję. Mają na celu przybliżyć chicagowskiego bluesa pod względem teoretycznym jak i praktycznym (jam session z użyciem wzmacniaczy lampowych).

Warsztaty skupiają osoby w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie zaawansowania od osób zupełnie początkujących do zaawansowanych. Zajęcia będą prowadzone w grupach max. 12 osobowych ze szczególnym naciskiem na indywidualizację ćwiczeń. Przewidywane są dwie grupy - początkująca i zaawansowana. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 11.00-14.00 oraz 15.00-17.00 w piątek i sobotę, a w niedzielę 11.00-14.00.

Każdego wieczora zaplanowane jest jam session z udziałem warsztatowiczów i wykładowców, a 23 listopada odbędzie się w Blues Clubie koncert zespołu Julia & the Basement Tapes (Szwecja) - dla uczestników warsztatów wejście bezpłatne.

Zajęcia harmonijki ustnej poprowadzą Bartosz Łęczycki oraz Romek Badeński.

Do warsztatów niezbędne będą:

sprawna 10-cio kanałowa harmonijka diatoniczna ("bluesowa") koniecznie w tonacji C
przybory do notowania

Przewidywany program zajęć:

poznawanie nowych standardów
sposoby budowania improwizacji
doskonalenie obniżania dźwięków
granie w pozycjach
barwa i brzmienie
efekty dźwiękowe
podstawy technik "tongue blocking" oraz "overbending"
blues od strony teorii
elementy harmonii jazzowej
wzmacniacze, mikrofony
konserwacja i naprawa harmonijek
tematy zaproponowane przez uczestników warsztatów

Cena warsztatów to: 199zł/os
Cena noclegu: od 40zł/os/doba

Miejsce warsztatów: Blues Club Gdynia ul.Portowa 9
Szczegóły na stronie Blues Clubu: www.bluesclub.pl/inf/2017harpZgłoszenia organizatorzy przyjmują pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz tel (58) 621 09 43 lub kom. +48 600 928 546


Bartosz Łęczycki

Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski "Koledzy" (2007) oraz Waglewski Fisz Emade "Męska Muzyka"(2008). Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w Polsce. Co rok prowadzi około 30 warsztatów muzycznych i gra około 100 koncertów w Polsce i za granicą.
W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata.
W roku 2014 wziął udział w największym brytyjskim festiwalu harmonijkowych NHL w Bristolu. Tam poprowadził dwa warsztaty o loop station oraz o specjalnych strojeniach harmonijek diatonicznych.
Prowadził również warsztaty mistrzowskie we Francji, USA, Chorwacji czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko. Jest endorserem niemieckiej firmy Seydel producenta znakomitych harmonijek ustnych.
Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.
Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Tommy Emmanuel, Wojciech Waglewski, Marek Raduli, Jarek Śmietana, Andrzej Nowak, Piotr Banach, Krzysztof Misiak czy Maciej Maleńczuk.
Udziela się w wielu formacjach muzycznych, m.in. JJ Band, Harpcore, występuje także jako muzyk sesyjny.


Roman Badeński

Z wykształcenia psycholog, absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Nauczyciel gry na harmonijce ustnej na warsztatach m.in. w Bolesławcu, Gdyni, Gdańsku, Szklarskiej Porębie, Toruniu, Olsztynie, Białymstoku, Puławach, Splicie (Chorwacja). Laureat konkursu harmonijki na Międzynarodowym Festiwalu Harmonijki Ustnej Harmonica Bridge Bydgoszcz-Toruń 2006. Od tego roku regularnie w czołówce ankiety Blues Top prestiżowego pisma Twój Blues w kategorii Harmonijka Roku.
W 2004 roku wyróżniony z zespołem Debesters na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Z zespołem The Moongang laureat konkursu zespołów na Festiwalu Muzycznym im. Ryśka Riedla w Chorzowie (2010 r.) oraz konkursu portalu Fabryka Zespołów (2010 r.). Nagrania Romka Badeńskiego z grupą The Moongang trafiły na płyty prezentujące utwory czołowych polskich zespołów bluesowych "Antologia Polskiego Bluesa" cz. II ("Świeża Krew") i cz. III ("Czarodzieje Harmonijki") wydane pod patronatem radiowej Trójki. Utwory z jego udziałem prezentowane były m.in. przez Wojciecha Manna w TVP2, Tomka Stroynowskiego w TVP Polonia oraz Jana Chojnackiego i Piotra Barona w radiowej Trójce. Od 2017 roku Romek Badeński jest endorserem niemieckiej firmy Seydel produkującej znakomite harmonijki ustne.
Występował na większości festiwali bluesowych w Polsce, w tym dwukrotnie na dużej scenie Rawa Blues Festival (2009, 2011 r.). Koncertował również za granicą (Holandia, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Szwecja). Posługuje się techniką overbending (granie w 12 tonacjach na 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej). Gry na instrumencie uczył się m.in. u Carlosa del Junco. Występował z czołówką polskiej sceny bluesowej i jazzowej, m.in. Markiem Napiórkowskim, Olo Walickim, Tomaszem Grabowym, Zbigniewem Lewandowskim, Pawłem Serafińskim, Romanem Puchowskim, Leszkiem Dranickim, Jerzym Filarem, Jackiem Spruchem, Magdą Piskorczyk oraz zespołami Nocna Zmiana Bluesa, J.J.Band i Mietek Blues Band. Na co dzień muzyk sesyjny oraz członek zespołów The Moongang i Willie Mae Unit.

Powiadomienia o koncertach
Dopisz swój numer telefonu/ adres poczty elektronicznej do powiadomień sms/ email o koncertach i innych wydarzeniach.