Tomasz Olszewski Trio, to czasami energetyczny a czasami nostalgiczny skład
wykonujący autorskie kompozycje Tomka Olszewskiego, który na
przestrzeni 40 lat obecności na polskiej scenie poezji śpiewanej i
piosenki autorskiej, zgromadził spory dorobek artystyczny.
Tomasz Olszewski – muzyk, kompozytor, poeta – także śpiewający, autor tekstów, konferansjer i prezenter radiowy, a przez wiele lat także
telewizyjny. Opublikował swoje teksty w tomiku „Zapiski z podróży” oraz w kilku antologiach poetyckich.
Komponował muzykę do spektakli teatralnych, dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych. Tworzył również
teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na kilku płytach. Za swoją twórczość otrzymał prestiżowe nagrody.
Napisał polskie teksty do słynnych pieśni fado (Teatr Wybrzeże – „Fado”- Marzena Nieczuja Urbańska) i najsłynniejszych tang („Tango”
– Dorota Lulka i „Milonga Baltica”). Jego utwory znaleźć można na kilkunastu składankach i kompilacjach.
Nagrał sześć płyt autorskich: "Przesiadka”, „Lajf”, „Odbijany”, „Jest pięknie”, „Łatwa miłość” i „Czarną tęczę”. Gra na gitarze akustycznej, klasycznej, mandolinie i harmonijce ustnej. Śpiewa i gwiżdże. Jeśli akurat nie występuje solo, na scenie towarzyszą mu utalentowani, a
nawet znani muzycy.
Wojciech Kopylec – trójmiejski gitarzysta, szczególnie ceniony za grę na gitarze akustycznej, ale gra także na gitarze elektrycznej, klasycznej i mandolinie.
Marek Skrętny – basista, na przestrzeni lat związany m.in. z zespołami Asyż, White Garden.