Szczegóły


Demian Band (Argentyna)


2018-04-26 19:30


Kup bilet
X

Demian Band to prawdziwe blues rockowe Power Trio z najbardziej potężnymi występami na żywo jakie kiedykolwiek można zobaczyć. Składa się ono z Demiana Domingueza na gitarze i wokalu, Quico Hernandeza na perkusji oraz Edgara Garcii na basie i harmonijce. Demian Band dzielił scenę z takimi gwiazdami bluesa jak Eric Sardinas czy Bernard Allison, a także poprzedzał koncerty Jimmiego Vaughana, Roya Rogersa oraz Los Lobos. Po wielu latach w trasie i licznych doświadczeniach lider zespołu buduje własny uniklany model wzmacniacza gitarowego - Matamp Demian. Albumy formacji - "Devil By My Side" i "Tattoo'd Fish" osiągnęły wielki sukces międzynarodowy, dotarły nawet do szczytu listy przebojów amerykańskiego bluesa.

Szczegóły


OldBreakout


2018-04-29 19:30


Kup bilet
X
Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa l tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową. l to właśnie przydarzyło się grupie starych muzycznych przyjaciół. 28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza w Józefowie pod Warszawą w ramach dorocznego festiwalu Lep na Bluesa odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout, legendarnej rockowej formacji, założonej przez Tadeusza Nalepę za namową Franciszka Walickiego na bazie zespołu Blackout prawie pół wieku temu. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków l publiczności występ stał się naturalnym impulsem dla nagrania płyty z nowymi utworami " Za głosem bluesa idź". Poszli za tym głosem, a wszystkie teksty znów napisał Bogdan Loebl.
 
W składzie OLDBREAKOUT grali i grają legendarni muzycy z zespołu BREAKOUT: Józef Hajdasz, Krzysztof Dłutowski, Zbigniew Wypych i Winicjusz Chróst, Tadeusz Trzciński (harmonijka), Bogusław Maciej Kubicki (gitara basowa) i w towarzystwie przyjaciół a zarazem wspaniałych muzyków z Oddziału Zamkniętego: Dariusz "Wodzu" Henczel (perkusja), Piotr Ożerski (gitara) i Jacek Korzeniowski (hammond) oraz człowiek, który zebrał wszystkich do "kupy" śląski bluesman Kazimierz Pabiasz (voc., gitara)

Szczegóły


Sean Webster (UK)


2018-05-03 19:30


Kup bilet
X
Sean Webster to doskonały frontman, gitarzysta i wokalista w trio mającym sporą reputację w brytyjskim światku bluesrockowym i rockowym. Od powstania zespołu w 2003 roku podbijają serca publiki zarówno na wyspach jak i w Europie. Rok 2004 był znaczący - Sean wydał debiutancki album 'Long Time Coming'. Zwróciło to uwagę szerszej publiki po raz pierwszy i stanowiło pokaz możliwości gitarowych Sean'a. Sean jako gitarzysta łączy wiele różnorodnych inspiracji, których wachlarz rozciąga się od Alberta Collinsa, Erica Claptona przez Marka Knopflera, Gary Moore'a a do SRV - a to oczywiście nie wszystko.. Wokal Sean'a brzmi bogato, seksownie z pomrukiem w dolnym rejestrze przywodząc na myśl Joe Cockera, Bryan'a Adams'a czy też Jonny'ego Lang'a. Jeden z czołowych brytyjskich magazynów bluesowych - "Blues Matters!" - opisał debiutancki album jako "prawdziwy klejnot" podsumowując go zdaniem: "Sean jest gotowy na to by grać na wielkich scenach, jest fenomenalnym gitarzystą. Wkrótce opuszczą rodzinne Nothingam - Sean nadal czuje w sobie ogromną wenę twórczą." W 2005 roku zespół zagrał wiele koncertów w całej Wielkiej Brytanii włączając w to występy na żywo na Burnley Festival, Maryport Festival i na prestiżowym Great British R&B Festival w Colne, w sierpniu. Organizatorzy: "Obserwujemy narodziny legendy. Barwa głosu Sean'a jest potężna, bogata, a zagrywki gitarowe jakie serwuje publice są tak gorące, że aż parzą. Jak wielu przed nim, pracował na to latami ale nie ujdzie mu to na marne - Sean pnie się w górę!"
 
Druga płyta Sean'a zatytułowana "If Only" wykroczyła poza granice muzyki bluesowej, trafiając do szerszej i często młodszej publiki. "If Only" zwróciło uwagę Tony'ego Edser'a - redaktora magazynu "Where's Eric!" - oficjalnego magazynu sygnowanego nazwiskiem Eric'a Clapton'a. Magazyn zadecydował o nadaniu Sean'owi tytułu "one to watch" [wartego śledzenia/obserwowania]. Sean osobiście wręczył płytę Eric'owi. Narodziło się sporo plotek o tym, że Sean może otwierać koncerty Claptona na przyszłorocznej trasie jako support. Jak możemy przeczytać: "To oryginalny zbiór utworów bluesowych, umiejętnie zagranych, solidnie wyprodukowanych, z pięknymi melodiami granymi na gitarze, Jeśli Eric ma kłopoty ze znalezieniem zespołu suppotrowego na europejskie tournee to te kłopoty zmierzają ku końcowi." Sean nagrał także sesję na żywo dla programu radiowego Paul'a Jones'a, który wyemitowano we wrześniu 2006 roku co umożliwiło kontakt z muzyką Sean'a ponad pięćsettysięcznej publice. Jego muzyka była regularnie transmitowana na całym świecie, włączając w to Bośnię, Kanadę, Hiszpanię, Francję, Niemcy itp. Poza graniem koncertów w Wielkiej Brytanii odbył z sukcesami 5 tygodniową trasę w USA grając w Chicago, Minnesocie, Houston, Galvaston i Austin w Texasie. Poza oczywistym doświadczeniem, spotkał się także z Jimmie'm Vaughan'em oraz Doyle'm Bramhall'em II.  Od kiedy wystąpił na Gdynia Blues Festival na stałe podbił serca gdyńskiej publiki.
 

Szczegóły


Sunny Money


2018-05-06 19:30


Kup bilet
X

Sunny Monay to zespół ze Starogardu Gdańskiego grającego Old Scholowego Rockn'Rolla.

Szczegóły


Gracjan Kalandyk


2018-05-07 19:30


Kup bilet
X

Gracjan KALANDYK swój debiutancki album zaczyna po męsku. W tytułowych "Dwóch słowach", bez zbędnej kurtuazji i przydługich prologów rozważa o wolności, miłości, sklejaniu czasu i azylu, który może zaoferować.
"Jak nikt" nie musi grać, wkładać masek, udawać czegoś, czego nie czuje bo wychodził swoją własną ścieżkę - zajęło mu to 2 lata. Tyle czasu, drogą pod prąd, pod opieką równie niebanalnie myślącego o muzyce producenta - Roberta Amiriana (Next Pop) tworzył ten nieoczywisty stylistycznie album - ale jak śpiewa w "Angels", jedynej anglojęzycznej piosence: dlaczego by nie spróbować? A że dla chcącego nic trudnego, ten mariaż popu z alternatywą brzmi naprawdę udanie! Gracjan, niewątpliwie utalentowany muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów filozofuje, że to my kreujemy swój los bo: "szczęście to TO, co wiruje, kręci się wkoło, jest gdzieś blisko, Ciebie, dotyka wciąż innych o Tobie nic nie wie … Szczęściem swym bądź" - w warstwie literackiej, w której wspierają Gracjana m.in. LESKI i Igor HERBUT (Lemon), jest egzystencjalnie, filozoficznie, afirmacyjnie ale też głęboko, życiowo i pięknie jak w liryku pt.: "Skrawki": "Nim znienacka runie dach, pochowamy głowy w piach... nim wystrzelą kule zdań, zdmuchną grawitację ciał… nim zostanie po nas strzęp - bądź schronieniem na zły czas, lasem kiedy cienia brak, lądem gdy nadchodzi sztorm, obok bądź...".
Muzycznie, to propozycja i dla słowików, które słuchają muzyki świtem i sów, które słuchają albumów po zmierzchu. Warto dla tej płyty zatrzymać czas, skraść kilka chwil dla siebie, zatrzymać świat i pójść własną drogą, jak samotny wilk atawistycznie podążający za instynktem, z przeszłością w plecaku i z ufnością w przyszłość.
Ten artysta bez wątpienia może pewnie stąpać przed siebie, gdziekolwiek Go intuicja poprowadzi, warto iść Jego tropem.
Jeszcze nie raz zabierzecie Jego album na rozdroże życia, z drogowskazem, na którym widnieć będą tylko albo aż "Dwa słowa" - jakie? Ustalimy to na koncercie!
Koncerty które zaplanował Gracjan pozwolą na żywo doświadczyć słuchaczowi wszelkich muzycznych smaczków oraz barw albumu. To starannie przygotowane przedstawienie które doceni najwybredniejszy słuchacz.

Szczegóły


Shanna Waterstown (USA)


2018-05-10 19:30


Kup bilet
X
Shanna Waterstown, prawdziwa "Blues Woman" o sensualnym głosie, prezentując muzykę blues, jazz i soul na najwyższym poziomie! Shanna Waterstown urodziła się w małym miasteczku w centralnej Florydzie. Już jako dziecko śpiewała w chórze muzykę gospel. Były to czasy, kiedy w radiu można było usłyszeć takie gatunki jak motown soul, country czy funk. To właśnie tymi gatunkami muzycznymi inspirowała się 12-letnia Shanna, tworząc w tak młodym wieku swoje pierwsze kompozycje. Jako nastolatka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie pobierała nauki tańca, sztuki aktorskiej oraz śpiewała w chórze. Miała zaszczyt wystąpić w słynnym teatrze Apollo jako finalistka konkursu muzycznych talentów. Kolejnym etapem kariery Shanny była przeprowadzka do Paryża, gdzie przez wiele lat występowała w kabarecie oraz grywała we wszystkich znanych klubach jazzowych. W 1994 roku talent Shanny został odkryty przez francuskiego producenta, a jej pierwszy singiel rozszedł się w liczbie 75 tysięcy egzemplarzy. Koncertowała w całej Francji oraz po wielu krajach Europy. Miała zaszczyt otwierać koncerty takich mistrzów, jak James Brown, Buddy Guy czy Louisiana Red - wymieniając kilku. Po latach koncertowania i zbierania doświadczenia jako profesjonalny muzyk, Shanna Waterstown nagrała w 2008 r. w pełni bluesowy album "Inside my Blues", na którym zaśpiewała własne kompozycje. Nagrała go z pomocą młodszej siostry i znakomitych muzyków. Po sukcesie pierwszego albumu nadszedł czas na drugi krążek, także z pełni autorskim repertuarem w stylistyce bluesowej i soulowej. Shanna zyskała miano prawdziwej "Blues Woman" w świadomości fanów z Europy i USA. Jest jedną z najciekawszych i najmłodszych artystek bluesowych dekady.
 
Skład zespołu:
Shanna Waterstown - wokal
Jay Gogan - gitara, bas
Jean Alain Hohy (Jal) - gitara
Christphe Gaillot - perkusja

Szczegóły


Pullover


2018-05-13 19:30


Kup bilet
X
Pullover pochodzi z Trójmiasta i wspólnie muzykuje od 2005 roku. Autorskie kompozycje oscylują wokół popu, funky, neo-soulu, słychać w nich również inspiracje muzyczne z pogranicza smooth - jazzu i acid - jazzu. Zespół wyróżnia charakterystyczny wokal Dominiki Paradowskiej, zdobywczyni 6 miejsca w polskiej IV edycji programu "Idol", a także niebanalna harmonia i solidny groove za które odpowiadają Mirek, Darek, Michał i Wojtek.  W 2008 roku Pullover jako laureat akcji "Pierwsza Płyta" zorganizowanej przez drogerie Rossmann, nagrał swój debiutancki album pt. "Evergreen". W ramach promocji krążka muzycy byli gośćmi programów w TVP 1 ("Kawa czy Herbata", "Teleekspress"), TVN ("Dzień Dobry TVN") , a także koncertowali w Polskim Radiu Gdańsk oraz w Radiu PIK. Zespół jest również laureatem nagród i wyróżnień zdobytych podczas udziałów w konkursach i festiwalach ("FAMA" - eliminacje regionalne, "Gdańsk Dźwiga Muzę", "In Memoriam - pamięci Grzegorza Ciechowskiego"). Aktualnie Pullover promuje swój drugi album "Growing Up" - wydany w 2015 roku - utwory z tego albumu już można usłyszeć w wielu polskich stacjach radiowych.
 
Skład zespołu:
Dominika Paradowska - śpiew,
Mirek Hałenda - instrumenty klawiszowe,
Darek Śleszyński - gitara basowa,
Wojtek Brzozowski - trąbka,
Michał Kruczalak - perkusja.
 

Szczegóły


Max Garcia Conover (USA)


2018-05-14 19:30


Kup bilet
X

Max García Conover jest autorem tekstów i człowiekiem orkiestrą mieszkającym w Portland. Dorastał w Nowym Jorku i zaczął pisać piosenki, zarabiając jednocześnie na życie jako busker w San Juan w Puerto Rico w 2007 roku. Od tego czasu rozwijał nową muzykę w szalonym tempie podczas tras po Ameryce Północnej i Europie;

Szczegóły


Czarny Pies


2018-05-17 19:30


Kup bilet
X

CZARNY PIES to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili. Pomysłodawcą jest żywa legenda gitary Leszek Winder.

Szczegóły


Tribute to Ronnie James DIO


2018-05-18 21:00


Kup bilet
X

Już 18 maja w Blues Clubie w Gdyni zabrzmią największe przeboje Ronniego Jamesa Dio, legendarnego wokalisty Black Sabbath, Rainbow, czy Dio. Utwory takie, jak "Holy Diver", czy "Heaven And Hell" przeszły już do klasyki rocka – posłuchaj ich na żywo! King of Rock'n'Roll to organizowana już od 2014 roku seria organizowanych w całej Polsce koncertów ku pamięci Ronniego. Jego muzykę wykonają członkowie warszawskich kapel – heavymetalowego Scream Maker i hardrockowego White Highway oraz gościnnie zaproszeni muzycy! Nie przegap!

Bilety w cenie: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (dzień koncertu)

Szczegóły


Broken Spokes (Szwecja)


2018-05-24 19:30


Kup bilet
X

Broken Spokes to zespół ze Szwecji wykonujący oba gatunki muzyki czyli Country & Western. Inspiracje to Hank Williams, Johnny Cash, Merle Haggard, Dolly Parton, Bob Wills etc... Nazwa pochodzi od słynnego Henky Tonk baru, który mieści się w Austin w Texasie który zespół odwiedzał niejednokrotnie. W Polsce będzie to ich pierwszy występ.

Szczegóły


Renata Irsa


2018-05-25 19:00


Kup bilet
X
Dziewczyna, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Za mało jazzowa dla jazzu czy za bardzo jazzowa dla rozrywki? A może swoja własna i przez to niepowtarzalna? Wokalistka dysponująca głosem o rozpiętości trzech oktaw, których nie boi się użyć, gdy trzeba wyśpiewać tupnięcie obcasem. Autorka tekstów jakże prawdziwych, a przy tym dowcipnych i błyskotliwych. Kompozytorka, której autorską płytę. Nie z tej bajki (Soliton Wydawnictwo Muzyczne, 2017) Polskie Radio określiło mianem doskonałego debiutu.
 
W Blues Clubie w Gdyni wystąpi ze świetnymi jazzmanami: Arturem Jurkiem (instrumenty klawiszowe), Jarosławem Stokowskim (kontrabas), Grzegorzem Lewandowskim (perkusja) i Marcinem Jankiem (saksofon). Zapraszamy na koncert, piątek 25.05 godzina 19:00.

Szczegóły


Pokaz Iluzji "3City Show"


2018-05-28 19:30


Kup bilet
X

"3City Show"
Trzy miasta, trzech performerów w trzy dni.
Już niedługo będziecie mieli okazję zobaczyć jedyne w swoim rodzaju show w Polsce.
Będą to 3 skrajnie różne rodzaje iluzji, jedno po drugim.
Czytanie w myślach, Iluzja klasyczna oraz... FreakShow!
Niecodzienna okazja, aby zapewnić sobie pełen wachlarz emocji w jeden wieczór.
Zostaniecie zaskoczeni, oczarowani, rozbawieni, momentami obrzydzeni...a to tylko kilka z wielu reakcji jakich doznacie.
Na scenie wystąpią:
Patryk Marchwicki
Alex Cerveau
Oraz
Jester Majk.

Szczegóły


Lebowski


2018-06-07 19:30


Kup bilet
X

Rok po premierze albumu Lebowski plays Lebowski - zespół powraca z koncertami promującymi nowy, studyjny album. Nowa produkcja to 9 utworów, w tym znany z Listy Przebojów Trójki Goodbye My Joy. Zapraszamy na koncerty mistrzów instrumentalnego rocka.

Szczegóły


Elinborg (Wyspy Owcze)


2018-06-14 19:30


Kup bilet
X

To piosenkarka i autorka tekstów z Wysp Owczych. „Od małego” występowała i tworzyła muzykę. Urodziła się i wychowała na w miejscowości Syorugota, gdzie mieszka około 430 osób. W 2015 roku wydała swoją pierwszą EP z czterema piosenkami w swoim ojczystym języku, kilka miesięcy później otrzymała nagrodę Debiut Roku na Wyspach Owczych (Faroese Music Awards). W 2017 roku wydała swój pełnowymiarowy album.
Elinborg pisze utwory, które są bardzo osobiste i opisują różne doświadczenia artystki. Zaśpiewane są jej miękkim i krystalicznie czystym głosem. Ona sama określa swój styl jako  „folk – pop”.

Szczegóły


Mietek Blues Band & Romuald Mały Sławiński


2018-06-21 19:30


Kup bilet
X
Romuald Maly Sławiński- vocal gitara
Mieczyslaw Wróbel-gitara
Artur Jurek - instr.klawiszowe
Tomek Przyborowicz-bas
Piotr Góra-perkusja
 
Zapraszamy na koncert Mietek Blues Band z którymi zaśpiewa wieloletni wokalista zespołu Romek Mały Sławiński, zamieszkujący i koncertujący od ponad 10 lat w Irlandii. Podczas czwartkowego wieczoru zagrają standardy muzyki bluesowej oraz autorskie utwory Romka Sławińskiego z jego ostatniej solowej płyty MR.SHORTY "TIDE"


Jam Session


W każdy wtorek i środę
Jam Session
start 20:00

Powiadomienia o koncertach
Dopisz swój numer telefonu/ adres poczty elektronicznej do powiadomień sms/ email o koncertach i innych wydarzeniach.